Saudiya Arabistonining "Al-Hilal" klubi yirik transfer amalga oshirishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, klub Angliya Premyer Ligasi jamoasi "Nyukasl" hujumchisi Aleksandr Isakni sotib olish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda. Jamoa bosh murabbiyi Simone Indzagi shved futbolchisining transferi uchun qat’iy talab bilan chiqmoqda.
Jurnalist Janluka di Martsioning so‘zlariga ko‘ra, "Al-Hilal" rahbariyati 25 yoshli futbolchi uchun munosib taklif tayyorlamoqda. Bu taklif "Nyukasl" klubini yulduz futbolchisidan voz kechishga ko‘ndirishga qaratilgan.
Shuningdek, Aleksandr Isakka "Liverpul" klubi ham qiziqish bildirgan. Oldinroq "Nyukasl" hujumchini "qizillar" safiga qo‘shib olishdan bosh tortgani haqida xabarlar tarqalgan.
Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, Isakning bozor qiymati 120 million yevroga teng. Ushbu transfer futbol olamida katta e’tibor uyg‘otmoqda va uning amalga oshishi ko‘plab muxlislar tomonidan kutib olinmoqda.

Al-Hilal пытается купить Александра Иссака
Клуб "Аль-Хилал" из Саудовской Аравии планирует осуществить крупный трансфер. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, клуб рассматривает возможность покупки нападающего "Ньюкасла" Александра Иссака. Главный тренер команды Симоне Индзаги настойчиво требует трансфера шведского футболиста.
По словам журналиста Джанлуки ди Марциона, руководство "Аль-Хилала" готовит достойное предложение для 25-летнего футболиста. Это предложение направлено на то, чтобы убедить клуб "Ньюкасл" отказаться от своего звездного игрока.
Также интерес к Александру Иссаку проявляет клуб "Ливерпуль". Ранее сообщалось, что "Ньюкасл" отказался подписать нападающего в ряды "красных".
Согласно данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость Иссака составляет 120 миллионов евро. Этот трансфер вызывает большой интерес в футбольном мире, и его осуществление ожидается многими фанатами.