Sergey Sinyayev, poytaxt klubi “Torpedo”ning bosh direktori, jamoaning yangi mavsum uchun byudjeti haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aniq raqamlarni tilga olmaslikni afzal ko‘rdi. Sinyayevning so‘zlariga ko‘ra, klub byudjeti xususiy bo‘lib, ligadagi eng barqaror byudjet hisoblanadi.
U davlat moliyalashtirishiga yoki boshqa davlat mablag‘lariga bog‘liq emas. Bu holat muxlislarni tinchlantirish uchun yetarli degan fikrni bildirdi.
Jamoa bu mavsum ham PARI Birinchi ligasida o‘ynaydi. Esda tutish kerakki, bahor faslida “Torpedo” jamoasi ligada ikkinchi o‘rinni egallab, O‘zbekiston Professional futbol ligasiga yo‘llanma olgandi.
Biroq rahbariyatining hakamlarga pora taklif qilish orqali o‘yin natijalarini soxtalashtirishda ayblanishi natijasida jamoa jarimaga tortilib, O‘zbekiston Professional futbol ligasidan chetlatildi. Uning o‘rniga “Orenburg” jamoasi kiritildi.

Стабильность бюджета новой сезона команды Торпедо
Сергей Синяев, генеральный директор столичного клуба “Торпедо”, высказал мнение о бюджете команды на новый сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он предпочел не упоминать конкретные цифры. По словам Синяева, бюджет клуба является частным и считается самым стабильным в лиге.
Он не зависит от государственного финансирования или других государственных средств. Это утверждение было сделано для успокоения болельщиков.
Команда также будет играть в PARI Первой лиге в этом сезоне. Следует помнить, что весной команда “Торпедо” заняла второе место в лиге и получила путевку в Узбекскую Профессиональную футбольную лигу.
Однако из-за обвинений руководства в подкупе судей для фальсификации результатов матчей команда была оштрафована и исключена из Узбекской Профессиональной футбольной лиги. Вместо нее была введена команда “Оренбург”.