Messi MLSda so‘nggi o‘yinlarda yana dubllik qildi
Inter Mayami jamoasi hujumchisi Lionel Messi yana dubllik muallifi bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentina futbolchisi "Nyu-York Red Bulls" darvozasiga 60 va 75-daqiqalarda gol urdi. 38 yoshli futbolchi uchun bu joriy chempionatning so‘nggi yetti o‘yindan oltilik dubli hisoblanadi.
Messi "Monreal" jamoasiga ikki o‘yinda ikki karra gol urgan bo‘lsa, "Kolumbus Kryu", "Nyu-Inglend Revolyushn" hamda "Nashvill"ga ham ikki marotaba gol kiritdi. Shu davr ichida "Zolotoy to‘p" mukofotining sakkiz karra sohibini faqat "Sintsinnati" jamoasi to‘xtata oldi.
Ushbu o‘yinda "Sintsinnati" 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Lionel Messi hozirgi MLS mavsumining eng yaxshi to‘purarlar ro‘yxatida 18 ta gol bilan yetakchilik qilmoqda.

Месси снова забил дубль в последних играх MLS
Нападающий команды Интер Майами Лионель Месси снова стал автором дубля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский футболист забил голы в ворота "Нью-Йорк Ред Буллс" на 60-й и 75-й минутах. Для 38-летнего футболиста это четвертый дубль в последних семи играх текущего чемпионата.
Месси забивал дважды в двух матчах против "Монреаля", а также дважды отличался в играх с "Колумбус Крю", "Нью-Ингленд Революшн" и "Нэшвилл". За этот период только команда "Синсиннати" смогла остановить восьмикратного обладателя "Золотого мяча".
В этом матче "Синсиннати" проиграла со счетом 0:3. Лионель Месси в настоящее время лидирует в списке лучших бомбардиров текущего сезона MLS с 18 голами.