Bavariya Luis Dias uchun yangi taklif tayyorlamoqda
«Liverpul» klubi hujumchisi Luis Dias hali ham «Bavariya» klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mersisaydliklar myunxenliklarning 67,5 million yevrolik taklifini rad etdi, ammo Germaniyaning kuchli jamoasi taslim bo‘lmadi. Jurnalist Ben Jeykobning ma’lumotiga ko‘ra, yaqin kunlarda «Bavariya» «qizillar»ga kolumbiyalik futbolchi uchun yanada qulay shartlar taklif qiladi.
28 yoshli o‘yinchi o‘z navbatida o‘tishga tayyorligini bildirgan va Germaniya chempionlariga rozilik bergan. Luis Diasni sotib olishda «Barselona» klubi ham qiziqish bildirgan, biroq ular oxir-oqibat yanada arzonroq variantga o‘tishga qaror qilgan.
Shu sababli «Barselona» «Manchester Yunayted» klubi ijaraga berishga tayyor bo‘lgan Markus Resfordni tanladi. Bu qaror futbolchilar va klublar o‘rtasidagi muzokaralar natijasida qabul qilingan.
Hozirgi vaqtda «Bavariya» klubining Diasni o‘z safiga qo‘shish borasidagi harakatlari davom etmoqda va kelgusida bu transfer bo‘yicha yangiliklar kutilmoqda.

Бавария готовит новое предложение для Луиса Диаса
Нападающий клуба «Ливерпуль» Луис Диас все еще может перейти в клуб «Бавария». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мерсисайдцы отклонили предложение мюнхенцев в 67,5 миллиона евро, однако сильная команда Германии не сдалась. По информации журналиста Бена Джейкоба, в ближайшие дни «Бавария» предложит «красным» более выгодные условия для колумбийского футболиста.
28-летний игрок, в свою очередь, заявил о готовности к переходу и дал согласие чемпионам Германии. Клуб «Барселона» также проявил интерес к покупке Луиса Диаса, однако в конечном итоге они решили перейти к более дешевому варианту.
По этой причине «Барселона» выбрала Маркуса Рэшфорда, которого клуб «Манчестер Юнайтед» был готов отдать в аренду. Это решение было принято в результате переговоров между игроками и клубами.
В настоящее время усилия клуба «Бавария» по привлечению Диаса продолжаются, и в будущем ожидаются новости по этому трансферу.