Nunyest Saudiya klubiga o‘tishga tayyor turibdi
Liverpool jamoasining hujumchisi Darvin Nunyestning Saudiya Arabistonida faoliyatini davom ettirish imkoniyati qiziqish uyg‘otmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozircha Yevropaning hech bir klubi urugvaylik futbolchiga berilgan taklifni qondira olmagan. Biroq yaqin vaqt ichida Saudiya chempionati vakillari musobaqaga qaytishi kutilmoqda.
Darvin Nunyest o‘zi uchun Yaqin Sharqqa ko‘chib o‘tish istiqbollaridan mamnun. Jurnalist David Lynchning xabar berishicha, futbolchi qishki transfer oynasida Liverpool uni Saudiya Arabistoniga jo‘natmagani uchun norozi bo‘lgan.
Darvin Nunyest uchun asosiy da’vogarlar qatorida «Al-Hilal» klubi ko‘rsatilmoqda. Oldinroq esa 26 yoshli futbolchi uchun Italiyaning «Napoli» jamoasi favorit hisoblangan.
Bu holat futbolchining kelajagi hamda transfer jarayonlarida muhim o‘rin tutmoqda. Saudiya Arabistoni chempionati jamoalari faoliyatini kengaytirib, yuqori darajadagi futbolchilarni o‘z safiga jalb qilishga intilmoqda.
Shu sababli Darvin Nunyestning Saudiya klubiga o‘tishi ehtimoli ortmoqda. Futbolchining o‘zining ham yangi muhitda o‘ynash istagi borligi ma’lum.
Bunday holatlar jamoa va futbolchi uchun ham strategik ahamiyatga ega. Natijada, kelgusida transfer bo‘yicha yangiliklar yuzaga kelishi kutilyapti.

Nunyest готов перейти в клуб Саудовской Аравии
Нападающий Ливерпуля Дарвин Нуньест вызывает интерес в связи с возможностью продолжения своей карьеры в Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пока ни один клуб Европы не смог удовлетворить предложение, сделанное уругвайскому футболисту. Однако в ближайшее время ожидается возвращение представителей чемпионата Саудовской Аравии в соревнования.
Дарвин Нуньест доволен перспективами переезда на Ближний Восток. Журналист Дэвид Линч сообщает, что футболист был недоволен тем, что Ливерпуль не отправил его в Саудовскую Аравию в зимнее трансферное окно.
Среди основных претендентов на Дарвина Нуньеста называется клуб «Аль-Хилаль». Ранее фаворитом для 26-летнего футболиста считался итальянский клуб «Наполи».
Эта ситуация имеет важное значение для будущего футболиста и процесса трансфера. Команды чемпионата Саудовской Аравии стремятся расширить свою деятельность и привлечь высококлассных игроков в свои ряды.
По этой причине вероятность перехода Дарвина Нуньеста в клуб Саудовской Аравии возрастает. Известно, что сам футболист также хочет играть в новой среде.
Такие ситуации имеют стратегическое значение как для команды, так и для футболиста. В результате ожидаются новости о трансферах в будущем.