Valeriy Masalitin, ilgari CSKA jamoasida o‘ynagan sobiq futbolchi, poytaxtning «Dinamo» jamoasiga bosh murabbiy sifatida tayinlangan Valeriy Karpinning debyuti haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Juma kuni Rossiya Premyer Ligasi birinchi turida «Dinamo» o‘z maydonida «Baltika» jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Bu Karpin uchun poytaxt jamoasini boshqarib o‘tgan birinchi rasmiy o‘yin bo‘ldi.
Ekspertning ta’kidlashicha, jamoa hozircha «Rostov»da Karpin boshqaruvida ko‘rsatgan darajadan ancha uzoqda, shuningdek, murabbiyning ayrim g‘oyalari maydonda to‘liq amalga oshmagan. Masalitinning so‘zlariga ko‘ra, odatdagidek, birinchi urinishda ba’zi muammolar yuzaga kelgan.
U «Dinamo» jamoasidan hali agressiv o‘yin va bosim uslubini ko‘rish mumkin emasligini ta’kidladi. Bu uslub Karpin «Rostov»da afzal ko‘rgan o‘yindi.
Hozirgi vaqtda jamoa shakllanish jarayonida bo‘lib, o‘yinchilar yangi taktikalarga moslashmoqda. Shuningdek, Masalitin «Dinamo»da qayta qurilish jarayoni ketayotganini aytib o‘tdi va muxlislarga sabr-toqatli bo‘lishni maslahat berdi.
Yangi murabbiyning g‘oyalarini to‘liq joriy etish uchun vaqt talab etiladi. Bu jarayon yakunlangach, jamoaning o‘yini yaxshilanishiga umid bor.

Масалитин: Дебют Карпина в «Динамо» сложное начало
Валерий Масалитин, бывший футболист, игравший ранее в команде ЦСКА, высказал свои мысли о дебюте Валерия Карпина в качестве главного тренера столичной команды «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В пятницу в первом туре Российской Премьер-Лиги «Динамо» сыграло вничью 1:1 с командой «Балтика» на своем поле. Это была первая официальная игра Карпина на посту главного тренера столичной команды.
Эксперт отметил, что команда пока значительно отстает от уровня, который показывала под руководством Карпина в «Ростове», а также некоторые идеи тренера не были полностью реализованы на поле. По словам Масалитина, как обычно, при первой попытке возникли некоторые проблемы.
Он подчеркнул, что пока не видно агрессивного стиля игры и прессинга от команды «Динамо». Этот стиль был предпочтительным для Карпина в «Ростове».
В настоящее время команда находится в процессе формирования, и игроки адаптируются к новым тактикам. Также Масалитин отметил, что в «Динамо» идет процесс перестройки и посоветовал болельщикам проявить терпение.
Для полного внедрения идей нового тренера потребуется время. После завершения этого процесса есть надежда на улучшение игры команды.