Rudenko Lokomotivda debyutida gol urdi va yordam berdi
Moskva «Lokomotiv» jamoasining hujumchisi Aleksandr Rudenko jamoa tarkibida o‘zining ilk o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U RPLning birinchi turida «Sochi»ga qarshi o‘yinda nafaqat gol urishga, balki golga uzatma berishga ham muvaffaq bo‘lgan edi. Futbolchi o‘z taassurotlarini ijobiy deb baholadi va g‘alaba qozonishdan juda xursandligini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, debyutda gol urish va uzatma berishdan ortiq baxt bo‘lishi mumkin emas. Aleksandr Rudenko shunday dedi: «Men faqat shunday orzu qilardim: maydonga tushdim, debyutda gol urdim, golga uzatma berdim, jamoa g‘alaba qozondi.
Bu aynan kerak bo‘lgan natija». Ushbu o‘yinda «Lokomotiv» jamoasi 3:0 hisobida yirik g‘alabaga erishdi, barcha gollar esa 81-daqiqadan keyin kiritildi.
Rudenko o‘tgan mavsumni Moskva viloyatidagi «Khimki» klubida o‘tkazgan, ammo ushbu jamoa moliyaviy muammolar tufayli Rossiya chempionatidan chiqib ketgan edi. Hozirgi vaqtda Aleksandr yangi jamoasida o‘zini namoyon etishga intilmoqda va kelajakda ham yaxshi natijalar ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Руденко забил гол и отдал передачу в дебюте за Локомотив
Нападающий московского «Локомотива» Александр Руденко высказал свои впечатления о первом матче в составе команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом туре РПЛ в игре против «Сочи» ему удалось не только забить гол, но и отдать голевую передачу. Футболист оценил свои впечатления как положительные и отметил, что очень рад победе.
По его словам, нет большего счастья, чем забить гол и отдать передачу в дебюте. Александр Руденко сказал: «Я только об этом и мечтал: вышел на поле, забил в дебюте, отдал передачу, команда победила.
Это именно тот результат, который нужен». В этом матче команда «Локомотив» одержала крупную победу со счетом 3:0, все голы были забиты после 81-й минуты.
Руденко провел прошлый сезон в клубе «Химки» Московской области, однако эта команда выбыла из чемпионата России из-за финансовых проблем. В настоящее время Александр стремится проявить себя в новой команде и ставит целью показывать хорошие результаты в будущем.