Gabriel Moscardo, 19 yoshli yarim himoyachi, "Pari Sen-Jermen" klubidan keyingi mavsumni Portugaliya chempionatida o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Parij klubining rasmiy saytida berilgan ma’lumotga ko‘ra, braziliyalik futbolchi ijaraga berilib, "Braga" jamoasida o‘ynaydi. Moscardo 2024 yil yanvaridan beri "PSJ" futbolchisi hisoblanadi.
Ushbu vaqtda fransuz klubi uni "Korintians"dan 20 million yevro evaziga sotib olgan. Shundan beri u rasmiy o‘yinlarda maydonga tushmagan va doimiy ravishda ijaraga berilgan.
2024 yilning birinchi yarmida u "Korintians" safida o‘ynagan, keyingi mavsumni esa "Reims"da o‘tkazgan. Endi Moscardoni Portugaliya chempionatida yangi bosqich kutmoqda.
Uning "PSJ" bilan shartnomasi 2028 yil yozigacha amal qiladi. Bu futbolchining faoliyatidagi muhim qadam hisoblanadi va uning kelajakdagi o‘sishiga katta imkoniyat yaratadi.

Габриэль Москардо был отдан в аренду клубу Португалии
Габриэль Москардо, 19-летний полузащитник, проведет следующий сезон в португальском чемпионате, будучи арендованным клубом "Пари Сен-Жермен". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, размещенной на официальном сайте парижского клуба, бразильский футболист будет играть в команде "Брага". Москардо является игроком "ПСЖ" с января 2024 года.
В это время французский клуб купил его у "Коринтианса" за 20 миллионов евро. С тех пор он не выходил на поле в официальных матчах и постоянно был отдан в аренду.
В первой половине 2024 года он играл в составе "Коринтианса", а следующий сезон провел в "Реймсе". Теперь Москардо ждет новый этап в португальском чемпионате.
Его контракт с "ПСЖ" действует до лета 2028 года. Это важный шаг в карьере футболиста и создает большие возможности для его будущего роста.