Xorvat yarimhimoyachisi Luka Modrich «Milan» klubiga o‘tgan bo‘lib, u kamida keyingi mavsum davomida ushbu jamoada o‘ynaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Milan»ning ingliz yarimhimoyachisi Ruben Loftus-Chik Modrich haqida o‘z fikrlarini bildirdi. U aytishicha, Modrichga qarshi o‘ynagan va uning «Oltin to‘p» sovrinini qo‘lga kiritgani har kimga nasib etavermaydi.
Bu futbolchi yuqori darajadagi o‘yinchi bo‘lib, ajoyib faoliyatga ega va uning tajribasi jamoaga kerak. Loftus-Chikning fikricha, Modrich jamoaga ko‘p foyda keltirishi mumkin.
Ma’lumot uchun, Ruben Loftus-Chik 2023 yildan buyon «Milan» sharafini himoya qilib kelmoqda, avvalroq esa u Londonning «Chelsi» klubida o‘ynagan.

Лофтус-Чик: Модричу нужен опыт команды
Хорватский полузащитник Лука Модрич перешел в клуб «Милан» и будет играть в этой команде как минимум в следующем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Полузащитник «Милана» английский Рубен Лофтус-Чик высказал свое мнение о Модриче. Он сказал, что сыграть против Модрича и увидеть, как он завоевал «Золотой мяч», выпадает не каждому.
Этот футболист является игроком высокого уровня, у него замечательная карьера, и его опыт нужен команде. По мнению Лофтус-Чика, Модрич может принести команде много пользы.
Для справки, Рубен Лофтус-Чик защищает честь «Милана» с 2023 года, ранее он играл в лондонском клубе «Челси».