Komlichenko: Pinyayev Lokomotivda qolishini istayman
Poytaxt klubi Lokomotivning hujumchisi Nikolay Komlichenko jamoa a'zosi Sergey Pinyayevning ehtimoliy ketishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Komlichenko Pinyayevning klubni tark etmasligi yaxshi bo‘lardi, dedi. So‘nggi paytlarda uning CSKAga o‘tishi haqida gaplar ko‘paygan bo‘lsa-da, hujumchi jamoa uchun muhim hisoblanadi.
Komlichenko fikricha, Pinyayev Lokomotivning yetakchilaridan biridir. Keyingi qaror klub va futbolchining o‘ziga bog‘liq.
Pinyayev 2023 yildan beri Lokomotiv sharafini himoya qilmoqda. O‘tgan mavsumda 20 yoshli hujumchi 38 o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 3 ta golga uzatma berdi.
Uning bozor qiymati taxminan 8 million yevroga teng. Klub va futbolchi kelajagi haqida so‘nggi qarorlar yaqin kunlarda aniq bo‘lishi kutilmoqda.

Комличенко: Пиняев хочет остаться в Локомотиве
Нападающий столичного клуба Локомотив Николай Комличенко высказал свое мнение о возможном уходе игрока команды Сергея Пиняева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Комличенко сказал, что было бы хорошо, если бы Пиняев не покидал клуб. Хотя в последнее время стало больше разговоров о его переходе в ЦСКА, нападающий является важным для команды.
По мнению Комличенко, Пиняев является одним из лидеров Локомотива. Следующее решение зависит от клуба и самого футболиста.
Пиняев защищает честь Локомотива с 2023 года. В прошлом сезоне 20-летний нападающий вышел на поле в 38 матчах, забил 11 голов и отдал 3 голевые передачи.
Его рыночная стоимость составляет примерно 8 миллионов евро. Окончательные решения о будущем клуба и футболиста ожидаются в ближайшие дни.