Arshavin: Lusiano zaxirada qolishi tushunarsiz
Zenit jamoasining sobiq futbolchisi Andrey Arshavin Rossiya chempionatining birinchi turida Rostovga qarshi o‘yinda boshlang‘ich tarkib tanlovi kutilmagan bo‘lganini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik hujumchi Lusiano o‘yinga arizaning ichida bo‘lishiga qaramay, zaxirada qoldi. Boshlang‘ich tarkibda esa hujumchi sifatida Mateo Kassyerra maydonga tushdi.
Arshavin murabbiylar shtabining bunday qarorini hayrat bilan qabul qilganini aytdi, chunki u Lusianoni jamoaning hujum chizig‘ini kuchaytirishga qodir sifatli futbolchi deb hisoblaydi. Arshavin Matn TV efirida Lusianoning maydonga tushmasligi sababini bilmasligini, uning sog‘lig‘ida biror muammo bo‘lishi mumkinligini taxmin qildi.
Shu bilan birga, klub tomonidan argentinalik futbolchining sog‘ligi haqida rasmiy izohlar berilmagan. Ushbu holat jamoaning hujum chizig‘ida kimning o‘ynashi bo‘yicha murabbiylar qarorining qiziqarli va kutilmagan ekanligini ko‘rsatadi.

Аршавин: Непонятно, почему Лусиано остался на скамейке запасных
Бывший футболист Зенита Андрей Аршавин отметил, что выбор стартового состава в матче первого тура чемпионата России против Ростова оказался неожиданным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский нападающий Лусиано, несмотря на то что был в заявке на игру, остался на скамейке запасных. В стартовом составе на поле вышел нападающий Матео Кассьерра.
Аршавин сказал, что с удивлением воспринял такое решение тренерского штаба, так как считает Лусиано качественным футболистом, способным усилить атакующую линию команды. Аршавин предположил в эфире Матч ТВ, что не знает причины, по которой Лусиано не вышел на поле, возможно, у него есть какие-то проблемы со здоровьем.
При этом клубом не было официальных комментариев о здоровье аргентинского футболиста. Данная ситуация показывает, что решение тренеров о том, кто будет играть в атакующей линии команды, является интересным и неожиданным.