Dyukov: Promesning vaziyati achinarli va murakkab
Aleksandr Dyukov, Rossiya futbol federatsiyasi prezidenti, sobiq "Spartak" hujumchisi Kvinsi Promesning holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda gollandiyalik futbolchi o‘z vataniga ekstraditsiya qilingan. U yerda ilgari ikki marta qamoq jazosiga hukm qilingan – bir yarim yil va olti yil.
Promes apellyatsiya arizasi bergan, shuning uchun ish ko‘rib chiqilishi davom etmoqda. Dyukovning so‘zlariga ko‘ra, insoniy nuqtai nazardan unga achinish mumkin.
U, ehtimol, ish jazoga olib borayotgandek ko‘rinadi, dedi. Biroq, Dyukov ish materiallari bilan tanish emasligi sababli vaziyatni aniq baholash qiyinligini ta’kidladi.
Shuningdek, Kvinsi Promesning "Spartak" bilan shartnomasi bir yildan ko‘proq vaqt oldin tugaganini eslatib o‘tish lozim. Futbolchi BAAda yig‘inlardan so‘ng jamoa bilan Rossiyaga qayta olmagan edi.

Дюков: Ситуация с Промесом печальная и сложная
Александр Дюков, президент Российской футбольной федерации, высказал мнение о состоянии бывшего нападающего "Спартака" Квинси Промеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно голландский футболист был экстрадирован на родину. Там он ранее был осужден дважды на тюремное заключение – на полтора года и на шесть лет.
Промес подал апелляционную жалобу, поэтому дело продолжает рассматриваться. По словам Дюкова, с человеческой точки зрения, ему можно посочувствовать.
Он, вероятно, выглядит так, будто дело ведет к наказанию, сказал он. Однако Дюков отметил, что из-за незнания материалов дела трудно точно оценить ситуацию.
Также стоит напомнить, что контракт Квинси Промеса со "Спартаком" закончился более года назад. Футболист не смог вернуться в Россию после сборов в ОАЭ.