«Torpedo» jamoasining bosh murabbiyi Oleg Kononov Moskva klubining Rossiya Premyer Ligasi ishtirokchilari sonidan chiqarilgach, jamoaning motivatsiyasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis «Match TV»ga bergan intervyusida, uning o‘yinchilari mashg‘ulotlarda yuqori ruhiyatda ekanligini ta’kidladi. U shuningdek, «qora-oq» jamoa endi elit liga o‘yinlarida qatnashmayotgani uchun g‘azablanmayotganini aytdi.
Eslatib o‘tamiz, Moskva klubi Rossiya Futbol Federatsiyasi Ijroiya qo‘mitasi qarori bilan 2025/26 yilgi mavsumda chempionat ishtirokchilaridan chiqarildi. «Torpedo» jamoasi birinchi liga o‘tgan mavsumda kelishilgan o‘yinlarni tashkil etishga uringanlikda ayblanib, jazoga tortildi.
Shu sababli, jamoa yuqori darajadagi musobaqalarda qatnashish huquqidan mahrum qilindi. Kononov va uning jamoasi kelajakda bu muammolarni yengib o‘tib, yanada kuchliroq bo‘lishga intilmoqda.

Кононов: Мотивация высокая после того, как торпеда была выведена из участия
Главный тренер команды «Торпедо» Олег Кононов высказал мнение о мотивации команды после исключения московского клуба из числа участников Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист в интервью «Матч ТВ» отметил, что его игроки находятся в хорошем настроении на тренировках. Он также сказал, что «черно-белая» команда не испытывает злости из-за того, что больше не участвует в играх элитной лиги.
Напомним, московский клуб был исключен из числа участников чемпионата на сезон 2025/26 по решению Исполнительного комитета Российского футбольного союза. Команда «Торпедо» была наказана за попытку организации договорных матчей в прошлом сезоне в первой лиге.
В связи с этим команда была лишена права участвовать в соревнованиях высокого уровня. Кононов и его команда стремятся преодолеть эти проблемы в будущем и стать еще сильнее.