Zenit Rossiya chempionatida 60-g‘alabasini qo‘lga kiritdi
Bugun, 20 iyul kuni Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumining birinchi turidan o‘rin olgan o‘yin bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu o‘yinda Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi "Rostov" bilan maydonga chiqdi. O‘yinda g‘alaba 2:1 hisobida "Zenit" jamoasiga nasib etdi, garchi ular o‘yinning ayrim daqiqalarida ortda qolgan bo‘lsa ham.
Mazkur g‘alaba "Zenit" uchun Rossiya chempionatidagi 60-qiyinchiliklarga to‘la g‘alaba bo‘ldi, shulardan 24 tasi jamoa bosh murabbiyi Sergey Semak rahbarligida qo‘lga kiritilgan. "Zenit" safida Luis Enrike va Andrey Mostovoy o‘zining aniq zarbalari bilan ajralib chiqdi.
Ayniqsa, Andrey Mostovoy penalti zarbasini aniq amalga oshirdi. Kelgusi turda "Zenit" jamoasi 27 iyul kuni Kazan shahrida "Rubin" jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
Ushbu o‘yin ham muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otadi. Jamoaning yangi mavsumdagi harakatlari va natijalari diqqat bilan kuzatib boriladi.

Зенит одержал 60-ю победу в чемпионате России
Сегодня, 20 июля, прошла игра первого тура нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой игре команда "Зенит" из Санкт-Петербурга встретилась с "Ростовом". Победа в матче досталась "Зениту" со счетом 2:1, хотя они на некоторых моментах игры отставали.
Эта победа стала 60-й для "Зенита" в чемпионате России, из которых 24 были одержаны под руководством главного тренера Сергея Семака. В составе "Зенита" Луис Энрике и Андрей Мостовой выделились своими точными ударами.
Особенно Андрей Мостовой точно реализовал пенальти. В следующем туре команда "Зенит" 27 июля выйдет на поле против команды "Рубин" в Казани.
Эта игра также вызовет большой интерес у болельщиков. Действия и результаты команды в новом сезоне будут внимательно отслеживаться.