Mamadu Sarr ijaraga qaytmoqda, Strasburgda o‘ynaydi
Markaziy himoyachi Mamadu Sarr «Chelsi» klubidan «Strasburg» jamoasiga qaytmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Iyun oyining boshida Angliya klubi 19 yoshli futbolchini «Strasburg»dan 14 million yevroga sotib olgandi. Ichki manbalarga ko‘ra, fransuz klubi endi futbolchini ijaraga olish bo‘yicha kelishuvga erishdi.
Bosh murabbiy Layam Rosenyor yosh fransuz futbolchisini loyiha uchun muhim shaxs deb hisoblaydi. Mamadu Sarr «Chelsi» safida bir o‘yinda maydonga tushdi.
Enzo Mareska uni Jahon klublar chempionati guruh bosqichidagi Tunisning «Esperans» jamoasiga qarshi o‘yinda zaxiradan maydonga kiritdi. O‘sha turnirda «Chelsi» g‘olib bo‘ldi.
Sarr bilan London klubi o‘rtasidagi shartnoma 2033 yilgacha mo‘ljallangan. Futbolchining qaytishi «Strasburg» jamoasining himoya chizig‘ini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.
Shu bilan birga, yosh futbolchini rivojlantirish va maydonda ko‘proq imkoniyat berish maqsad qilingan. «Chelsi» esa kelajakda uni yana o‘z safida ko‘rishni istaydi.

Мамаду Сарр возвращается в аренду, будет играть в Страсбурге
Центральный защитник Мамаду Сарр возвращается из клуба «Челси» в команду «Страсбург». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале июня английский клуб купил 19-летнего футболиста у «Страсбурга» за 14 миллионов евро. По внутренним источникам, французский клуб теперь достиг соглашения о его аренде.
Главный тренер Лайам Розенйор считает молодого французского футболиста важной фигурой для проекта. Мамаду Сарр вышел на поле в одной игре за «Челси».
Энцо Мареска выпустил его на замену в матче группового этапа чемпионата мира клубов против тунисской команды «Эсперанс». В том турнире «Челси» стал победителем.
Контракт между Сарром и лондонским клубом рассчитан до 2033 года. Возвращение футболиста поможет укрепить защитную линию команды «Страсбург».
В то же время ставится цель развивать молодого футболиста и предоставить ему больше возможностей на поле. «Челси» также хочет видеть его снова в своем составе в будущем.