Ivan Lomaev Gretsiyaning AEL Larissa klubiga o'tadi
Darvozabon Ivan Lomaev, yaqinda "Krylya Sovetov" jamoasining darvozasini himoya qilgan, Gretsiyaning "AEL Larissa" klubi bilan shartnoma imzolaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ijtimoiy tarmoqlarda ma’lumot bergan ichki manba Ivan Karpov xabar berdi. Manbaga ko‘ra, Lomaev allaqachon "AEL Larissa" jamoasi bilan kelishuv shartlarini muhokama qilgan.
Ushbu jamoa so‘nggi mavsum yakunida yuqori divizionga ko‘tarilgan va endi Gretsiyaning eng yuqori ligasida ishtirok etadi. Rossiyalik darvozabon ikki yillik shartnoma imzolaydi va oyiga 15 ming yevro maosh oladi.
Ivan Lomaev joriy yil yozida "Krylya Sovetov" jamoasidan ketdi, chunki uning shartnomasi muddati tugadi. O‘tgan Rossiya chempionatida u 13 ta o‘yinda maydonga tushdi va ulardan ikki o‘yinda darvozasini saqlab qoldi.
Shunday qilib, Lomaevning yangi jamoasida faoliyati boshlanishi yaqinlashmoqda va u Gretsiya futbolining yuqori darajasida o‘zini sinab ko‘radi.

Иван Ломаев переходит в клуб АЕЛ Ларисса из Греции
Вратарь Иван Ломаев, недавно защищавший ворота команды "Крылья Советов", подписывает контракт с греческим клубом "AEL Ларисса". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом в социальных сетях сообщил внутренний источник Иван Карпов. По информации источника, Ломаев уже обсудил условия соглашения с командой "AEL Ларисса".
Эта команда поднялась в высший дивизион по итогам последнего сезона и теперь участвует в высшей лиге Греции. Российский вратарь подпишет двухлетний контракт и будет получать зарплату в размере 15 тысяч евро в месяц.
Иван Ломаев покинул команду "Крылья Советов" этим летом, так как срок его контракта истек. В прошлом чемпионате России он вышел на поле в 13 матчах и в двух из них сохранил свои ворота в неприкосновенности.
Таким образом, приближается начало карьеры Ломаева в новой команде, и он попробует свои силы на высоком уровне греческого футбола.