Grishin: Jerson Rostovga qarshi o‘yinda porladi
Sobiq CSKA futbolchisi Aleksandr Grishin Braziliyalik futbolchi Jersonning Zenit jamoasidagi birinchi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Rossiya Premyer Ligasi birinchi turidagi Rostovga qarshi o‘yinda Jersonning maydonga tushishini tahlil qildi. O‘yinda Sankt-Peterburg jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Jerson esa hisob 0:1 bo‘lgan paytda ikkinchi bo‘lim boshida maydonga tushdi. Grishin ta’kidlaganidek, Jersonning maydonga chiqishi o‘yinning kechishini tubdan o‘zgartirdi va u o‘zining yuqori mahoratini hamda jamoaga ta’sirini ko‘rsatdi.
Mutaxassis fikriga ko‘ra, keyingi o‘yinda Jerson asosiy tarkibda maydonga chiqishi kerak. Grishinning aytishicha, Santos chap qanotga qaytariladi va Jerson o‘z o‘rnini mustahkamlab, jamoaning asosiy futbolchisiga aylanadi.
U Jersonning faqat birinchi bo‘limda o‘ynaganiga qaramay, yuqori darajadagi futbolchi ekanligini ko‘rsatganini ta’kidladi. Zenit jamoasi navbatdagi o‘yinni 27 iyul kuni Rubinga qarshi safarda o‘tkazadi.

Гришин: Джерсон блеснул в игре против Ростова
Бывший футболист ЦСКА Александр Гришин высказал мнение о первом матче бразильского футболиста Жерсона в команде «Зенит». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он проанализировал выход Жерсона на поле в матче первого тура Российской Премьер-Лиги против Ростова. В игре команда из Санкт-Петербурга одержала победу со счетом 2:1.
Жерсон вышел на поле в начале второго тайма, когда счет был 0:1. Как отметил Гришин, выход Жерсона изменил ход игры и он продемонстрировал свое высокое мастерство и влияние на команду.
По мнению специалиста, в следующем матче Жерсон должен выйти в основном составе. Гришин отметил, что Сантоc вернется на левый фланг, и Жерсон укрепит свое место и станет основным футболистом команды.
Он подчеркнул, что, несмотря на то, что Жерсон играл только в первом тайме, он показал, что является футболистом высокого уровня. Команда «Зенит» проведет следующий матч 27 июля против «Рубина» на выезде.