Arteta Tomas Partiga qo‘yilgan ayblovlarni sharhladi
Arsenal jamoasining bosh murabbiyi Mikel Arteta Londonning sobiq yarim himoyachisi Tomas Parti atrofidagi vaziyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Buyuk Britaniyaning Qirollik prokuratura idorasi Tomas Partiga 2021 yildan 2022 yilgacha bo‘lgan davrda yuz bergan beshta zo‘rlash holatlari bo‘yicha ayblovlar qo‘ygan. Avvalroq klub rahbariyati mazkur ish bo‘yicha huquqiy noziklik sababli batafsil izoh bermaslikka qaror qilgan edi.
Arteta klub barcha zarur protseduralarga qat’iy rioya qilayotganini ta’kidladi va rahbariyatning harakatlari to‘g‘ri ekanligiga ishonch bildirdi. Shu bilan birga u yuz berayotgan voqealar tafsilotlarini muhokama qilishga haqli emasligini aytdi.
Arteta Sky Sportsga bergan intervyusida klub o‘z pozitsiyasini aniq ifoda etganini va bu murakkab huquqiy masala ekanligini, shuning uchun uni sharhlay olmasligini ma’lum qildi. U klubning barcha talablarni to‘liq bajarayotganidan qoniqish bildirib, shubhasiz ekanligini ta’kidladi.

Артета прокомментировал обвинения в адрес Томаса Партии
Главный тренер команды Арсенал Микель Артета высказался о ситуации вокруг бывшего полузащитника Лондона Томаса Партии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Королевская прокуратура Великобритании предъявила обвинения Томасу Партии по пяти случаям изнасилования, произошедшим в период с 2021 по 2022 год. Ранее руководство клуба решило не давать подробных комментариев по этому делу из-за юридической тонкости.
Артета подчеркнул, что клуб строго соблюдает все необходимые процедуры и выразил уверенность в правильности действий руководства. В то же время он сказал, что не имеет права обсуждать детали происходящих событий.
В интервью Sky Sports Артета сообщил, что клуб четко выразил свою позицию и что это сложный юридический вопрос, поэтому он не может его комментировать. Он выразил удовлетворение тем, что клуб полностью выполняет все требования, и подчеркнул, что это не вызывает сомнений.
Согласно данным британских СМИ, судебный процесс ожидается 5 августа 2025 года в Вестминстерском магистратском суде.