Liverpool hujumchisi Darvin Nunes Italiyaning Juventus klubi diqqat markazida turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Serie A ning katta jamoasi Dušan Vlahovichdan xayrlashib, yozgi transfer oynasi yopilishidan oldin yangi hujumchini sotib olishni rejalashtirmoqda. La Stampa nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, Juventus rahbariyati Nunes bilan muzokaralar olib borishni rejalashtirmoqda.
Liverpool urugvaylik futbolchi uchun taxminan 60 million yevro so‘ramoqda, biroq ijaraga berish va keyinchalik sotib olish opsiyasi bilan ham kelishuvga tayyor. Darvin Nunesni sotib olishda Napoli va Saudiya Arabistonining Al-Hilol klubi ham qiziqish bildirgan.
26 yoshli futbolchining Liverpool bilan shartnomasi 2028 yil o‘rtalarigacha amal qiladi. Juventus yangi hujumchi bilan jamoani kuchaytirishni maqsad qilgan va transfer jarayoni tez orada yakunlanishi kutilmoqda.

Ювентус хочет купить Дарвина Нуньеса у Ливерпуля
Нападающий Ливерпуля Дарвин Нуньес находится в центре внимания итальянского клуба Ювентус. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Большой клуб Серии А планирует приобрести нового нападающего перед закрытием летнего трансферного окна, попрощавшись с Душаном Влаховичем. Согласно информации издания La Stampa, руководство Ювентуса планирует вести переговоры с Нуньесом.
Ливерпуль требует около 60 миллионов евро за уругвайского футболиста, однако готов к соглашению с опцией аренды и последующего выкупа. Также интерес к покупке Дарвина Нуньеса проявили Наполи и клуб Аль-Хилаль из Саудовской Аравии.
Контракт 26-летнего футболиста с Ливерпулем действует до середины 2028 года. Ювентус нацелен усилить команду новым нападающим, и ожидается, что процесс трансфера завершится в ближайшее время.