Arteta Kalafyorining Arsenaldagi kelajagini baholadi
Londonning “Arsenal” jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta himoyachi Rikardo Kalafyorining Angliyadagi birinchi mavsumdagi murakkab holatiga qaramay, uning muvaffaqiyatiga ishonch bildiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi doimiy jarohatlar tufayli ko‘plab o‘yinlarda maydonga tusha olmadi va butun mavsum davomida atigi 29 marotaba maydonga tushdi. Arteta so‘zlariga ko‘ra, Kalafyorida ajoyib mavsum bo‘lishi kutilmoqda va u ruhiy jihatdan tayyor.
Murabbiy jamoaning asosiy vazifalaridan biri futbolchilarni to‘liq tayyor holda saqlash ekanligini ta’kidladi. Rikardo terma jamoa safida ikki jiddiy jarohat oldi, bunday holatlar futbolda uchrab turadi.
U sifatlari bilan jamoaga katta foyda keltiradi va sog‘lom bo‘lishi muhim. O‘tgan mavsumda bunga erishilmadi, ammo yangi mavsumda vaziyat yaxshilanadi, degan umidda.
Eslatib o‘tamiz, Rikardo Kalafyori o‘tgan yil iyul oyida “Bolonya” klubidan “Arsenal”ga 45 million yevroga transfer qilingan.

Артека оценил будущее Калабьора в Арсенале
Главный тренер лондонского "Арсенала" Микель Артета выражает уверенность в успехе защитника Рикардо Калабрии, несмотря на сложную ситуацию в его первом сезоне в Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист не смог выйти на поле в многочисленных матчах из-за постоянных травм и провел всего 29 матчей за весь сезон. По словам Артеты, у Калабрии ожидается отличный сезон, и он психологически готов.
Тренер подчеркнул, что одной из основных задач команды является поддержание игроков в полной готовности. Рикардо получил две серьезные травмы в составе сборной, такие ситуации случаются в футболе.
Он приносит команде большую пользу своими качествами, и важно, чтобы он был здоров. В прошлом сезоне этого не удалось достичь, но есть надежда, что ситуация улучшится в новом сезоне.
Напомним, что Рикардо Калабрия был трансферован в "Арсенал" из клуба "Болонья" за 45 миллионов евро в июле прошлого года.