Bitello Lunyev tanqidiga javob berdi, kapitanlik haqida
Oldinroq, 2DROTSga qarshi do‘stona o‘yindan so‘ng darvozabon Lunyev braziliyalik futbolchining kapitan lentasini qanday olganini tushunmayotganini bildirgandi. Bitello esa bu masala haqida ko‘p gapirmoqchi emasligini aytdi va kapitan lentasini unga bosh murabbiyning topshirganini ta’kidladi.
U shuningdek, doim kapitan bo‘lib qolmaydi, bu qaror murabbiy tomonidan qilinganini ma’lum qildi. Bitelloning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning haqiqiy kapitani Fomin bo‘lib, uni hamma hurmat qiladi.
Eslatib o‘tamiz, yangi mavsumning birinchi turida «Dinamo» o‘z maydonida «Baltika» jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Bu voqealar jamoa ichidagi munosabatlar va rahbarlik masalalariga oid muhim jihatlarni namoyish etadi.
Bitello o‘z lavozimiga sodiq qolishini va jamoa uchun eng yaxshi natijalarni qo‘lga kiritishga intilishini bildirgan. Rahbarlik va jamoa ichidagi ishonch futbolchilarning o‘zaro munosabatlarini mustahkamlashda muhim ahamiyatga ega.
Shunday qilib, murabbiyning qarorlari va jamoa a’zolarining o‘zaro hurmati «Dinamo»ning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun asos bo‘lib xizmat qiladi.

Бителло Луньев ответил на критику, касающуюся капитанства
Полузащитник команды «Динамо» Бителло ответил на критику своего одноклубника Андрея Луньева относительно капитанской повязки столичного клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее, после товарищеского матча против 2DROTS, вратарь Луньев заявил, что не понимает, как бразильский футболист получил капитанскую повязку. Бителло же сказал, что не хочет много говорить об этом вопросе и подчеркнул, что капитанскую повязку ему вручил главный тренер.
Он также сообщил, что не всегда будет капитаном, это решение было принято тренером. По словам Бителло, настоящим капитаном команды является Фомин, которого все уважают.
Напомним, в первом туре нового сезона «Динамо» сыграло вничью 1:1 с командой «Балтика» на своем поле. Эти события демонстрируют важные аспекты отношений внутри команды и вопросов руководства.
Бителло заявил, что останется верным своей роли и будет стремиться к достижению лучших результатов для команды. Лидерство и доверие внутри команды имеют важное значение для укрепления взаимосвязей между игроками.
Таким образом, решения тренера и взаимное уважение членов команды послужат основой для будущих успехов «Динамо».