Futbolchi Jesus Medina "Spartak" jamoasidan ketib, yangi klub topishda qiyinchiliklarga duch kelmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Metaratings.ru saytining xabariga ko‘ra, futbolchining agentlari uning faoliyatini davom ettirish uchun yangi variantlarni izlashmoqda, biroq moliyaviy talablar muammo tug‘dirmoqda. Medina o‘zining yillik maoshidan voz kechishni istamaydi, u "Spartak"da yiliga 1,6 million yevro oladi.
Agentlar muzokaralar olib borgan jamoalar futbolchining yuqori maoshidan norozi bo‘lib, kelishuvga erisha olishmayapti. O‘tgan mavsumda Medina maydonga 24 marta tushib, uchta gol urdi va uchta golga uzatma berdi.
Uning "Spartak" bilan amaldagi shartnomasi bir yil muddatga ega bo‘lib, yaqin kelajakda yangi klub topishi uchun vaqt cheklangan. Futbolchi va uning vakillari kelajakdagi faoliyatini davom ettirish uchun mos variantlarni izlashda davom etmoqda.

Иисус Медина испытывает трудности с поиском нового клуба
Футболист Иисус Медина покинул команду "Спартак" и сталкивается с трудностями в поиске нового клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации сайта Metaratings.ru, агенты футболиста ищут новые варианты для продолжения его карьеры, однако финансовые требования создают проблемы. Медина не хочет отказываться от своей годовой зарплаты, он зарабатывает 1,6 миллиона евро в "Спартаке".
Команды, с которыми ведут переговоры агенты, недовольны высокой зарплатой футболиста и не могут достичь соглашения. В прошлом сезоне Медина выходил на поле 24 раза, забил три гола и сделал три голевых передачи.
Его действующий контракт с "Спартаком" имеет срок на один год, и в ближайшем будущем у него ограниченное время для поиска нового клуба. Футболист и его представители продолжают искать подходящие варианты для продолжения своей карьеры.