Madridning «Real» klubi «Manchester Siti» jamoasining yarim himoyachisi Rodrini sotib olish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub 29 yoshli ispaniyalik futbolchining holatini diqqat bilan kuzatmoqda. Rodri o‘yin markazini darhol kuchaytirishga qodir, tajribali futbolchi sifatida jamoaga muvozanat olib kirishi mumkin.
U o‘tgan mavsum oxirida tizzasidan jiddiy jarohat olgach, taxminan to‘qqiz oy maydondan chetda qolganidan so‘ng maydonga qaytdi. Uning «Siti» bilan shartnomasi 2027 yilgacha mo‘ljallangan, ammo hozircha tomonlar kelishuvni uzaytirish bo‘yicha muzokaralarni boshlamagan.
Manbaga ko‘ra, Rodrining yangi mavsumdagi ishtiroki va o‘yin ko‘rsatkichlari uning kelajagini belgilaydi. Agar u yangi shartnoma imzolamasa va klubni almashtirishni istasa, «Siti» uni 2026 yil yozida maqbul narxda sotishga majbur bo‘lishi mumkin.
Shuningdek, Madrid klubining yozgi transfer oynasida katta xarid qilish imkoniyati mavjud, ayniqsa Rodrigo jamoani tark etsa, «Real» uning transferidan 80-100 million yevro atrofida daromad olish ehtimoli bor. Bu esa klubga jamoani yanada kuchaytirish imkonini yaratadi.

Реал Мадрид планирует купить Родригеса летом
Мадридский клуб «Реал» рассматривает возможность покупки полузащитника «Манчестер Сити» Родри. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб внимательно следит за состоянием 29-летнего испанского футболиста. Родри способен сразу усилить центр поля и может привнести баланс в команду как опытный игрок.
Он вернулся на поле после серьезной травмы колена, полученной в конце прошлого сезона, после того как провел около девяти месяцев вне игры. Его контракт с «Сити» рассчитан до 2027 года, но стороны пока не начали переговоры о продлении соглашения.
По информации источника, участие Родри в новом сезоне и его игровые показатели определят его будущее. Если он не подпишет новый контракт и захочет сменить клуб, «Сити» может быть вынужден продать его по приемлемой цене летом 2026 года.
Кроме того, у мадридского клуба есть возможность совершить крупные покупки в летнее трансферное окно, особенно если Родриго покинет команду, «Реал» может получить около 80-100 миллионов евро от его трансфера. Это создаст возможность для клуба усилить команду еще больше.