Rossiyaning Rostov jamoasining sobiq bosh murabbiyi Sergey Balakhnin Euro-Futbol.ru saytiga bergan intervyusida, Rostov jamoasi Rossiya Premyer Ligasi birinchi turida Zenitga qarshi o‘ynashda to‘g‘ri taktika qo‘llaganini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Zenit jamoasi o‘yinning muayyan lahzasida Rostovni o‘z taktikasiga majbur qilgan. Mezbonlar to‘pni nazorat qilishni boshlagach, janubiy jamoa ochilishga majbur bo‘lmagan.
Shu sababli, bu aniq taktika emas, balki vaziyatning o‘zi shunday shakllangan. Rostov jamoasi to‘pni nazorat qilish imkoniga ega bo‘lmagan.
Balakhnin aytishicha, Zenit jamoasining to‘pni nazorat qilish foizi 72 foizni tashkil qilgan. Bu holatda raqib nima qilish mumkin edi?
Rostov faqat ehtiyotkorlik bilan o‘ynagan, har qanday hujum xavfli bo‘lgan. Shuning uchun u Rostov jamoasi noto‘g‘ri o‘ynadi, deb aytmaydi.
Keyingi turda Zenit mehmon safarda Rubinga qarshi maydonga tushadi, Rostov esa Moskva Dinamo jamoasiga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi.

Балахнин: Ростов не ошибся против Зенита
Бывший главный тренер российской команды Ростов Сергей Балахнин в интервью сайту Euro-Futbol.ru отметил, что команда Ростов правильно использовала тактику в матче против Зенита в первом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда Зенит в определенный момент игры заставила Ростов следовать своей тактике. Как только хозяева начали контролировать мяч, южная команда не была вынуждена открываться.
Поэтому это не была четкая тактика, а сама ситуация сложилась таким образом. Команда Ростов не имела возможности контролировать мяч.
Балахнин заявил, что процент владения мячом командой Зенит составил 72 процента. Что в этой ситуации мог сделать соперник?
Ростов играл только осторожно, любая атака была опасной. Поэтому он не говорит, что команда Ростов сыграла неправильно.
В следующем туре Зенит сыграет в гостях против Рубина, а Ростов проведет выездной матч против московского Динамо.