Medvedev Zenitning birinchi o‘yinini baholadi
Yakshanba kuni “Zenit” Rossiya Premyer ligasi mavsumidagi birinchi o‘yinini boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sergey Semak boshchiligidagi jamoa “Rostov”ni 2:1 hisobida mag‘lub etdi. G‘alaba kuchli iroda bilan qo‘lga kiritildi, chunki birinchi bo‘limning oxirigacha piterliklar ortda edi.
Mavsumning birinchi o‘yini natijasini “Zenit” boshqaruv raisi Aleksandr Medvedev sharhladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, uch ochko olish bir yoki hech qanday ochko olishdan yaxshiroqdir.
Shu bilan birga, jamoa ochkolardan tashqari yana ko‘plab jihatlarda o‘z o‘yinini yaxshilashi kerak. Rossiya chempionatining ikkinchi turida “Zenit” mehmon sifatida “Rubin” jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
O‘yin 27 iyul, yakshanba kuni Moskva vaqti bilan soat 20:00 da boshlanadi. Bu o‘yinda ham jamoadan yuqori natijalar kutilyapti.

Медведев оценил первую игру Зенита
В воскресенье "Зенит" начал свой первый матч в сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Сергея Семака одержала победу над "Ростовом" со счетом 2:1. Победа была добыта с сильной волей, так как до конца первого тайма питерцы отставали.
Результат первого матча сезона прокомментировал председатель правления "Зенита" Александр Медведев. По его словам, получение трех очков лучше, чем получение одного или нуля.
В то же время команда должна улучшить свою игру во многих аспектах, помимо очков. Во втором туре чемпионата России "Зенит" сыграет в гостях против команды "Рубин".
Матч начнется 27 июля, в воскресенье, в 20:00 по московскому времени. Ожидаются высокие результаты от команды и в этой игре.