Ponomarëv: CSKA o‘yinda kamida bitta gol urishi kerak edi
Moskva CSKA jamoasining sobiq o‘yinchisi Vladimir Ponomaryov dushanba kuni o‘tkazilgan Rossiya Premer Ligasining «Orenburg»ga qarshi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, CSKA futbolchilari maydonda ustunlik qilgan va g‘alaba qozonish imkoniyatiga ega bo‘lgan. Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa kamida bitta yoki ikki gol urishi lozim edi, biroq bu vaqt bilan amalga oshadi.
Muhim jihati shundaki, ular ko‘plab hujum imkoniyatlarini yaratgan. Ma’lumot uchun, «Orenburg» va CSKA o‘rtasidagi o‘yin yangi mavsumning birinchi tur o‘yinlari doirasida o‘tkazilgan va bu turdagi o‘yinlar qatorini yakunlagan.
Keyingi tur 25 iyul juma kuni boshlanib, butun dam olish kunlari davom etadi. Birinchi turda «Krasnodar» va «Lokomotiv» jamoalari o‘z raqiblariga uchdan nol hisobida g‘alaba qozonib, tur peshqadamlariga aylanishdi.

Пономарёв: ЦСКА в игре должен был забить как минимум один гол
Москва, бывший игрок команды ЦСКА Владимир Пономарёв высказал своё мнение о матче Российской Премьер-Лиги против «Оренбурга», который состоялся в понедельник. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, футболисты ЦСКА доминировали на поле и имели возможность одержать победу. По словам Пономарёва, команда должна была забить как минимум один или два гола, однако это произошло бы со временем.
Важно отметить, что они создали множество атакующих возможностей. Для справки, игра между «Оренбургом» и ЦСКА была проведена в рамках первого тура нового сезона и завершила серию матчей этого тура.
Следующий тур начнётся 25 июля в пятницу и продлится все выходные. В первом туре команды «Краснодар» и «Локомотив» одержали победу над своими соперниками с счётом 3:0, став лидерами тура.