Barselona Jul Kunde bilan shartnomani uzaytirmoqda
«Barselona» klubi futbolchilardan biri bilan mehnat shartnomasini uzaytirishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mundo Deportivo nashrining xabar berishicha, «ko‘k-qizil» jamoasi himoyachi Jul Kunde bilan shartnoma uzaytirishga yaqinlashmoqda. Katalon klubining 26 yoshli fransuz futbolchining vakili bilan so‘nggi aloqalari ijobiy bo‘lib, kelishuv yaqin orada imzolanishi kutilmoqda.
Kunde «Barselona» bosh murabbiyi Hans-Diter Flik va jamoa murabbiylari tomonidan to‘liq ishonchga sazovor. Futbolchi «ko‘k-qizil» jamoada faoliyatini davom ettirishga tayyor.
Jul Kune «Barselona» sharafini himoya qilgan 141 o‘yinda maydonga tushib, ushbu uchrashuvlarda yetti gol urdi va 18 golga uzatma berdi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv yaqin kelajakda rasmiylashtirilishi kutilmoqda.

Барселона продлевает контракт с Жулем Кунде
Клуб «Барселона» близок к продлению трудового контракта с одним из футболистов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Mundo Deportivo, команда «сине-гранатовых» приближается к продлению контракта с защитником Жюлем Кундом. Последние контакты каталонского клуба с представителем 26-летнего французского футболиста были положительными, и подписание соглашения ожидается в ближайшее время.
Кунде пользуется полной доверией со стороны главного тренера «Барселоны» Ханса-Дитера Флика и тренеров команды. Футболист готов продолжить свою карьеру в «сине-гранатовой» команде.
Жюль Кунде провел 141 матч за «Барселону», забив в этих встречах семь голов и сделав 18 голевых передач. Ожидается, что соглашение между клубом и футболистом будет оформлено в ближайшем будущем.