Kornilenko Makhachqala «Dinamo»ni ogohlantirdi
O‘tgan yillarda taniqli futbolchi Sergey Kornilenko Makhachqala shahrining “Dinamo” jamoasini tarkibni kuchaytirish zarurligi haqida ogohlantirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Dinamo” jamoasi joriy tarkibda qolsa, mavsum davomida ular uchun juda qiyin bo‘lishini ta’kidladi. Kornilenko o‘tgan yilgi o‘yinga va jamoaning o‘sha tarkibiga nisbatan hurmatini bildirdi, lekin hozir yangi va faol o‘yinchilarga ehtiyoj borligini qayd etdi.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya Premer-ligasining boshlang‘ich turida Makhachqalaning “Dinamo” jamoasi mehmon safarda “Spartak”ga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Hozirda “oq-ko‘k” jamoa 27 iyul kuni bo‘lib o‘tadigan “Orenburg”ga qarshi navbatdagi mehmon o‘yiniga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
O‘tgan mavsumda Rossiya chempionatida Makhachqalaning “Dinamo” jamoasi 11-o‘rinni egallagan edi. Shu sababli jamoa tarkibini mustahkamlash va yangi kuchlarni jalb etish muhim hisoblanadi.

Корниленко предупредил «Динамо» Махачкала
В прошлом году известный футболист Сергей Корниленко предупредил команду "Динамо" из Махачкалы о необходимости усиления состава. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что если команда "Динамо" останется в текущем составе, им будет очень трудно в течение сезона. Корниленко выразил уважение к прошлогодней игре и составу команды, но подчеркнул, что сейчас есть необходимость в новых и активных игроках.
Напомним, что в стартовом туре Российской Премьер-лиги команда "Динамо" из Махачкалы проиграла в гостях "Спартаку" со счетом 0:1. В настоящее время "бело-голубая" команда готовится к следующему выездному матчу против "Оренбурга", который состоится 27 июля.
В прошлом сезоне команда "Динамо" из Махачкалы заняла 11-е место в чемпионате России. Поэтому укрепление состава и привлечение новых сил является важным.