Andrey Lunin Madridning «Real» klubini tark etmaslikka qaror qildi va o‘tgan murakkab mavsumdan keyin ham jamoada o‘z o‘rnini olish uchun kurashishni davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘sha mavsumda kam maydonga tushishiga qaramay, o‘z imkoniyatlarini ko‘rsatishga intilmoqda. ESTADIO Deportivo nashrining xabar berishicha, «Vilyarreal» ukrainalik darvozabonni asosiy nomzod sifatida ko‘rib, uni darvozabonlar safini kuchaytirish uchun taklif qilgan.
Shuningdek, «Vilyarreal» futbolchiga Ispaniya chempionati va Yevrokuboklarda muntazam o‘ynash imkoniyatini taqdim etishni rejalashtirgan. Biroq, Lunin poytaxtda qolib, yangi bosh murabbiy Xabi Alonso oldida o‘z qobiliyatini isbotlashni afzal ko‘rdi.
Alonso yangi mavsum boshlanishidan oldin klubga qo‘shilgan. Ispaniya va xorij klublarining qiziqishiga qaramay, Lunin yozgi transfer oynasida jamoani almashtirmasligini aniq bildirdi.
U o‘zining kelajagi va jamoadagi o‘rnini mustahkamlashga intilmoqda. Bu qaror uning professional rivojlanishi va jamoaga sodiqligini ko‘rsatadi.

Андрей Лунин остался в Реале и отклонил предложение
Андрей Лунин решил не покидать мадридский «Реал» и продолжит бороться за свое место в команде после сложного прошлого сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Несмотря на то, что в том сезоне он редко выходил на поле, он стремится продемонстрировать свои возможности. По информации издания ESTADIO Deportivo, «Вильярреал» рассматривает украинского вратаря в качестве основного кандидата и предложил его для усиления вратарской линии.
Кроме того, «Вильярреал» планировал предоставить игроку возможность регулярно играть в чемпионате Испании и еврокубках. Однако Лунин предпочел остаться в столице и доказать свои способности перед новым главным тренером Хаби Алонсо.
Алонсо присоединился к клубу перед началом нового сезона. Несмотря на интерес со стороны испанских и зарубежных клубов, Лунин четко заявил, что не собирается менять команду в летнее трансферное окно.
Он стремится укрепить свое будущее и место в команде. Это решение демонстрирует его профессиональное развитие и преданность команде.