Kornilenko: Orenburg kuchli raqobatchi bo‘ladi
Sobiq hujumchi Sergey Kornilenko 2024/25 yilgi Rossiya Premyer Ligasi mavsumining dastlabki o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Orenburg» jamoasining o‘zining birinchi o‘yinida ko‘rsatgan o‘yin darajasini yuqori baholadi. Kornilenko ta’kidlashicha, «Orenburg» jamoasi musobaqaning kuchli jamoalari qatorida raqobatbardoshligini isbotladi va turnir jadvalidagi yetakchilardan biri bo‘lgan «CSKA»ga qarshi o‘yinda kamchilik ko‘rsatmagan.
Uchrashuv natijasi 0:0 bo‘lib, birinchi turdagi yagona gollarisiz o‘yin bo‘ldi. Kornilenko «CSKA» darvozaboni Igor Akinfeevning ajoyib o‘yinini alohida ta’kidladi va uni ushbu uchrashuvning eng yaxshi o‘yinchisi deb topdi.
Shuningdek, «Orenburg» jamoasining sentyabr oyigacha tarkibini kuchaytirish imkoniyati borligini aytdi. Mutaxassis fikricha, ushbu mavsumda «Orenburg» bilan o‘yinda hech kim uchun oson bo‘lmaydi.
Keyingi o‘yin 27 iyul kuni «Orenburg» maydonida Makhachkala shahrining «Dinamo» jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi.

Корниленко: Оренбург будет сильным соперником
Бывший нападающий Сергей Корниленко высказал мнение о первом матче сезона Российской Премьер-Лиги 2024/25 годов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высоко оценил уровень игры команды «Оренбург» в ее первом матче. Корниленко отметил, что команда «Оренбург» доказала свою конкурентоспособность среди сильнейших команд турнира и не проявила слабостей в игре против «ЦСКА», одного из лидеров турнирной таблицы.
Итог встречи составил 0:0, и это была игра без единого гола в первом туре. Корниленко отдельно отметил великолепную игру вратаря «ЦСКА» Игоря Акинфеева и назвал его лучшим игроком этого матча.
Также он сказал, что у команды «Оренбург» есть возможность усилить состав до сентября месяца. По мнению специалиста, в этом сезоне игре с «Оренбургом» никому не будет легко.