Sergeev: Dinamoga o‘tish qarorim aniq bo‘ldi
Moskva “Dinamo” jamoasi futbolchisi Ivan Sergeev poytaxt klubi bilan shartnoma imzolash qarori qanday qabul qilinganligi haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z bayonotida ta’kidlaganidek, ta’tilga ota-onalarining uyiga ketgan, biroq dam olish imkoniyati kam bo‘lgan, chunki muzokaralar boshlangan. Yaxshiyamki, hammasi uning istagiga ko‘ra yakunlangan.
Ivan yaqinlari bilan vaziyatni muhokama qilgan va aynan “Dinamo”ni tanlaganini aytgan. U jarayon tugagani uchun xursand bo‘lib, endi jamoaga foyda keltirishga to‘liq e’tibor qaratmoqchi.
Muzokaralar oson bo‘lmagan, lekin bunday sinovlardan barcha futbolchilar o‘tadi, shuning uchun bunga ortiqcha e’tibor qaratmaslik kerak. Sergeev Valeriy Karpinning ish uslubini yaxshi tushunishini va uning futbolchilardan nimani talab qilishini bilishini, bu ham qaroriga ta’sir qilganini bildirgan.
U “Spartak” yoki “Zenit”ga o‘tishni istamaganini, aynan “Dinamo”da bo‘lishidan mamnunligini aytgan. Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, “Dinamo” jamoasi hujumchi bilan 4 iyul kuni uch yilga mo‘ljallangan shartnoma imzolagan.

Сергеев: Решение перейти на Динамо стало для меня окончательным
Футболист московского клуба "Динамо" Иван Сергеев рассказал, как было принято решение подписать контракт с клубом столицы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем заявлении он отметил, что уехал на каникулы к родителям, но возможности отдохнуть было мало, так как начались переговоры. К счастью, все закончилось так, как он хотел.
Иван обсудил ситуацию с близкими и сказал, что именно "Динамо" он выбрал. Он рад, что процесс завершен, и теперь хочет полностью сосредоточиться на том, чтобы принести пользу команде.
Переговоры были нелегкими, но через такие испытания проходят все футболисты, поэтому не стоит уделять этому слишком много внимания. Сергеев отметил, что хорошо понимает стиль работы Валерия Карпина и знает, что он требует от своих футболистов, что также повлияло на его решение.
Он сказал, что не хотел переходить в "Спартак" или "Зенит", и рад, что оказался именно в "Динамо". По официальным данным, команда "Динамо" подписала контракт с нападающим 4 июля на три года.