Chalhanog‘lu Turkiyada o‘ynashni tanladi
Milanning Inter klubi joriy transfer oynasida Hakan Chalhanog‘lu bilan xayrlashishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘zbekistonlik jurnalist Yag‘iz Sabundjuog‘lu xabar berishicha, yarim himoyachi o‘z faoliyatini Turkiyada davom ettirishni maqsad qilgan. Asosiy nomzod sifatida hali ham Fenerbaxche klubi ko‘rilmoqda va ular bilan tez kunlarda muzokaralar boshlanishi kutilmoqda.
Istanbulning yirik jamoasi Chalhanog‘luni sotib olish uchun Interga taxminan 15-20 million yevro taklif qilishga tayyor. Bu mablag‘ futbolchi bilan kelishuvga bog‘liq bo‘ladi.
Transfermarkt portali mutaxassislari Chalhanog‘lu narxini 30 million yevro atrofida baholamoqda. Shuningdek, Galatasaroy klubi ham ushbu futbolchini qo‘lga kiritishga qiziqish bildirgan.
Hakan Chalhanog‘lu hozirda 31 yoshda bo‘lib, o‘zining tajribasi va o‘yin sifati bilan jamoalar uchun katta ahamiyatga ega. Transfer oynasida uning kelajagi haqida yakuniy qaror tez orada qabul qilinadi.

Чалханоглу выбрал играть в Турции
Клуб Интер из Милана может попрощаться с Хаканом Чалханоглу в текущем трансферном окне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Узбекистанский журналист Ягыз Сабунджиоглу сообщает, что полузащитник намерен продолжить свою карьеру в Турции. Основным кандидатом по-прежнему рассматривается клуб Фенербахче, и ожидается, что переговоры с ними начнутся в ближайшие дни.
Крупный клуб из Стамбула готов предложить Интеру примерно 15-20 миллионов евро за Чалханоглу. Эта сумма будет зависеть от соглашения с футболистом.
Эксперты портала Transfermarkt оценивают стоимость Чалханоглу примерно в 30 миллионов евро. Также клуб Галатасарай проявил интерес к этому футболисту.
Хакан Чалханоглу сейчас 31 год, и его опыт и качество игры имеют большое значение для команд. Окончательное решение о его будущем в трансферном окне будет принято в ближайшее время.