Leeds Anton Shtax uchun 20 million yevro sarfladi
Nemisning "Hoffenxaym" futbol klubining asosiy yarim himoyachisi Anton Shtax Angliya chempionatining yangi ishtirokchisi "Lids" klubiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Angliya chempionati yangi jamoasining rasmiy sayti xabar berdi. Futbolchi bilan tuzilgan shartnoma 4 yil muddatga mo‘ljallangan.
Turli manbalardan olingan ma’lumotlarga ko‘ra, 26 yoshli futbolchining transferi "Lids"ga 20 million yevro atrofida tushgan, bunda qo‘shimcha bonuslar hisobga olinmagan. Anton Shtax Yevropa yoshlar chempionati g‘olibi va 2020 yilgi Olimpiada ishtirokchisidir.
Shuningdek, uning hisobida Germaniya milliy terma jamoasi safida 2 ta o‘yin mavjud. O‘tgan mavsumda Shtax, markaziy himoyachi sifatida ham o‘ynay oladi, jami 39 ta o‘yinda maydonga tushib, 10 marta ogohlantirilgan, 2 ta gol urgan va 2 ta samarali uzatma amalga oshirgan.
Uning jamoaga qo‘shilishi "Lids"ning o‘rtasidagi chiziqni kuchaytirishga xizmat qiladi va jamoaning kelgusidagi muvaffaqiyatlariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Лидс потратил 20 миллионов евро на Антона Штаха
Основной полузащитник немецкого футбольного клуба "Хоффенхайм" Антон Штах присоединился к новому участнику английской Премьер-лиги "Лидс". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщается на официальном сайте новой команды английской Премьер-лиги. Контракт с футболистом рассчитан на 4 года.
Согласно различным источникам, трансфер 26-летнего футболиста обошелся "Лидсу" в около 20 миллионов евро, без учета дополнительных бонусов. Антон Штах является победителем чемпионата Европы среди молодежи и участником Олимпиады 2020 года.
Также на его счету 2 игры за сборную Германии. В прошлом сезоне Штах, играя на позиции центрального защитника, провел 39 матчей, получил 10 предупреждений, забил 2 гола и сделал 2 результативные передачи.
Его присоединение к команде должно укрепить линию полузащиты "Лидса" и ожидается, что окажет положительное влияние на будущие успехи команды.