Antalyaspor murabbiyi Djikiyani taklif qildi
Georgiy Djikiya yaqinda rasmiy ravishda "Antalyaspor" jamoasining futbolchisiga aylanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning agenti Vladimir Kuzmichyov futbolchini Janubiy Turkiya sohillariga taklif qilish tashabbusi kimga tegishli ekanligini ma’lum qildi. Kuzmichyovning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning bosh murabbiyi Georgiyni taklif qilish tashabbusini ilgari surgan.
Murabbiy futbolchidan mamnun va hammasi yaxshi ketmoqda. Hozirda "Antalyaspor" yangi futbolchilarni rasmiy ro‘yxatga olish imkoniga ega emas, biroq agent kelajakda o‘tish amalga oshishiga ishonch bildiradi.
Eslatib o‘tamiz, "Antalyaspor" Turkiya Superligasi klubi bo‘lib, o‘tgan mavsumda quyi liga yo‘qligidan qochib, 15-o‘rinni egallagan. Jamoaning uy stadioni Antaliya shahrining tarixiy markaziga yaqin joylashgan Konyalti tumanida joylashgan.

Антальяспор тренер пригласил Джикию
Георгий Джикия вскоре официально станет игроком команды "Антальяспор". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его агент Владимир Кузьмичёв сообщил, кому принадлежит инициатива приглашения футболиста на южные берега Турции. По словам Кузьмичёва, главный тренер команды выдвинул инициативу пригласить Георгия.
Тренер доволен футболистом, и всё идет хорошо. В настоящее время "Антальяспор" не имеет возможности официально зарегистрировать новых игроков, однако агент выражает уверенность, что переход состоится в будущем.
Напоминаем, что "Антальяспор" является клубом Турецкой Суперлиги и в прошлом сезоне избежал вылета из низшей лиги, заняв 15-е место. Домашний стадион команды расположен в районе Коньялты, недалеко от исторического центра города Анталья.