Sobiq CSKA hujumchisi Valeriy Masalitin «Lokomotiv» yarim himoyachisi Sergey Pinyayevning «armiyachilar» klubiga o‘tishi haqidagi mish-mishlar bo‘yicha o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, bunday transfer taktika va maqsadga muvofiqlik nuqtai nazaridan savollarni keltirib chiqaradi. Masalitin Pinyayevning o‘yindagi xususiyatlari hozirgi CSKA sxemasiga mos kelmasligini aytdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Pinyayev va Sadulaev — chap qanot o‘yinchilari bo‘lib, ular yarim himoyachilar emas. Chеlestini sxemasi esa aynan yarim himoyachini talab qiladi.
Shu sababli, 7-8 million yevro sarflash ma’nosiz, chunki ular jamoa tizimiga mos tushmaydi. O‘tgan mavsumda Sergey Pinyayev 38 o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va sakkizta golli uzatma berdi.
Hozirgi shartnomasi 20 yoshli futbolchi bilan 2028 yil yozigacha amal qiladi. Ushbu ma’lumotlar «Lokomotiv» va CSKA o‘rtasidagi transfer ehtimolligi haqida aniq tasavvur beradi hamda kelajakdagi jamoa tarkibini shakllantirishda strategik qarorlar muhimligini ko‘rsatadi.

Масалитин: Пиняев не соответствует схеме ЦСКА
Бывший нападающий ЦСКА Валерий Масалитин высказал свое мнение о слухах о переходе полузащитника «Локомотива» Сергея Пиняева в клуб «армейцев». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что такой трансфер вызывает вопросы с точки зрения тактики и целесообразности. Масалитин сказал, что характеристики игры Пиняева не соответствуют нынешней схеме ЦСКА.
По его словам, Пиняев и Садулаев — игроки левого фланга, а не полузащитники. Схема Челестини требует именно полузащитника.
Поэтому тратить 7-8 миллионов евро бессмысленно, так как они не вписываются в систему команды. В прошлом сезоне Сергей Пиняев провел на поле 38 матчей, забил 11 голов и отдал восемь голевых передач.
Текущий контракт с 20-летним футболистом действует до лета 2028 года. Эта информация дает четкое представление о вероятности трансфера между «Локомотивом» и ЦСКА, а также подчеркивает важность стратегических решений при формировании состава команды в будущем.