Chalhanoglu «Inter»da qolishini tasdiqladi
So‘nggi paytlarda matbuot «Inter» jamoasining yarim himoyachisi Hakan Chalhanogluni Turkiya klublari bilan bog‘lamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
31 yoshli futbolchi agenti Gordon Stipich Chalhanogluning kelajagi haqida so‘z yuritilayotgan masalaga nuqta qo‘ydi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Hakan «Inter»da qoladi.
U na «Fenerbaxche», na «Galatasaray» klubiga o‘tmaydi. Chalhanoglu hech qachon «Inter»ni tark etishni so‘ramagan va jamoada qolishga qaror qilgan.
Boshqa klublar bilan hech qanday muzokaralar olib borilmayapti. Bu ma’lumotni jurnalist Fabrizio Romano TRT Sportga tayanib ijtimoiy tarmoqlarda tarqatdi.
Hozirgi shartnoma Hakan Chalhanogluni «Inter» bilan 2027 yil o‘rtalarigacha bog‘lab turibdi va u jamoada yana ikki mavsum o‘ynaydi. Shunday qilib, futbolchining kelajagi aniq bo‘lib, u yaqin yillarda ham «Inter» safida davom etadi.

Чалханоглу подтвердил, что останется в «Интере»
В последнее время пресса связывает полузащитника «Интера» Хакана Чалханоглу с клубами Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Агент 31-летнего футболиста Гордон Степич поставил точку в вопросе о будущем Чалханоглу. По словам агента, Хакан останется в «Интере».
Он не перейдет ни в «Фенербахче», ни в «Галатасарай». Чалханоглу никогда не просил покинуть «Интер» и решил остаться в команде.
С другими клубами никаких переговоров не ведется. Эту информацию журналист Фабрицио Романо распространил в социальных сетях, ссылаясь на TRT Sport.
Текущий контракт связывает Хакана Чалханоглу с «Интером» до середины 2027 года, и он проведет в команде еще два сезона. Таким образом, будущее футболиста стало ясным, и он продолжит выступать за «Интер» в ближайшие годы.