Ugarov: Zenit Vendelni erta sotishi kerak edi
Zenit jamoasining sobiq o‘yinchisi Denis Ugarov yarim himoyachi Markus Vendelning kelajakdagi faoliyati haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi Rossiya chempionatini tark etib, vatani Braziliyaga qaytishni istamoqda. Uning agentlari yangi klub topish bo‘yicha faol ish olib bormoqda.
Ugarovning so‘zlariga ko‘ra, Vendel endi Zenitda qoladi, chunki klub uni sotish uchun shunday narx belgilaganki, hech kim bunday mablag‘ni to‘lamaydi. Unga ko‘ra, Vendelni oldinroq jamoadan bo‘shatish kerak edi.
Ekspertning fikricha, Vendel uchun Zenitdagi kabi yaxshi moliyaviy shartlarni taklif qiladigan jamoani topish qiyin bo‘ladi. Shuningdek, mish-mishlarga ko‘ra, braziliyalik Palmeyras va Flamengo klublari yarim himoyachini sotib olishga da’vogar.
Bu holat futbolchining kelajagi haqida ko‘plab savollarni tug‘dirmoqda. Vendelning keyingi faoliyati jamoa va o‘zi uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Угаров: Зенит должен был рано продать Вендера
Бывший игрок команды Зенит Денис Угаров высказал свои мысли о будущем полузащитника Маркуса Вендела. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист хочет покинуть чемпионат России и вернуться на родину в Бразилию. Его агенты активно работают над поиском нового клуба.
По словам Угарова, Вендел теперь останется в Зените, так как клуб назначил такую цену на его продажу, что никто не заплатит такую сумму. По его мнению, Вендела следовало бы освободить из команды раньше.
По мнению эксперта, будет трудно найти команду, которая предложит Вендлу такие же хорошие финансовые условия, как в Зените. Также, по слухам, бразильские клубы Палмейрас и Фламенго претендуют на покупку полузащитника.
Эта ситуация вызывает множество вопросов о будущем футболиста. Будущее Вендела будет иметь важное значение как для команды, так и для него самого.