Fransiyaning "Renn" klubi mavsum oralig‘ida o‘z kuchini oshirish maqsadida "Marsel" klubidan ikki futbolchini sotib oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Quentin Merlenning o‘tishi muxlislar orasida katta taassurot qoldirmagan bo‘lsa-da, Valentin Ronjye holati boshqacha kechdi. "Renn" muxlislari ushbu transferga keskin qarshi chiqishdi.
Buning sababi shundaki, Ronjye ilgari "Nant" klubining sardori bo‘lgan va bu klub "Renn"ning tarixiy raqibi hisoblanadi. U o‘z vaqtida hech qachon "Renn"ga o‘tmaslik haqida qat’iy fikr bildirgan edi.
"Bunday fikr hatto xayolimga ham kelmaydi, bu klub bizning dushmanimizdir", degan edi Ronjye yaqinda. Ammo hayotning o‘zi o‘zining kulgili tomoni bilan, bir necha yil o‘tib, Ronjye "Renn" bilan shartnoma imzolashga tayyor ekanligini ko‘rsatdi.
"U bunday huquqqa ega emas, biz bunga yo‘l qo‘ya olmaymiz", deb e’lon qildi "Renn"ning asosiy muxlislar guruhlaridan biri Roazhon Celtic Co. Yangi Fransiya Ligue 1 mavsumi 17 avgust kuni boshlanadi.
Bu voqea "Renn" muxlislarining klubga bo‘lgan munosabatini yanada qizitdi va futbol jamoasining yangi mavsumdagi muvaffaqiyatlariga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Фанаты Ренна выступили против трансфера Ронжье
Футбольный клуб "Ренн" из Франции приобрел двух игроков из клуба "Марсель" с целью усиления своей команды в межсезонье. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя переход Квентина Мерлена не произвел большого впечатления на болельщиков, ситуация с Валентином Ронжэ сложилась иначе. Фанаты "Ренна" резко выступили против этого трансфера.
Причина в том, что Ронжэ ранее был капитаном клуба "Нант", который является историческим соперником "Ренна". Он в свое время четко заявил, что никогда не перейдет в "Ренн".
"Такая мысль даже не приходит мне в голову, этот клуб наш враг", - сказал Ронжэ недавно. Однако жизнь, как известно, имеет свои забавные стороны, и через несколько лет Ронжэ показал, что готов подписать контракт с "Ренном".
"Он не имеет на это права, мы не можем этого допустить", - заявила одна из основных фанатских групп "Ренна" Roazhon Celtic Co. Новый сезон Лиги 1 Франции начнется 17 августа.
Это событие еще больше разожгло отношение фанатов "Ренна" к клубу и может повлиять на успехи футбольной команды в новом сезоне.