Luis Dias Liverpuldanoq Bavariyaga o‘tmoqchi
Futbolchi Luis Dias "Liverpul" klubidan keyingi faoliyatini "Bavariya" jamoasida davom ettirishga tayyorligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kolumbiyalik futbolchi o‘z klubi rahbariyatidan nemis grandining taklifini qabul qilishni yoki may oyida va’dalanganidek unga yangi, yaxshilangan shartnoma taklif etishni so‘radi. Bu haqda jurnalist Pipe Sierra ma’lumot berdi.
28 yoshli qanot himoyachisi hozirgi mehnat shartnomasining sharoitlaridan norozidir va agar shartlar yaxshilanmasa, u Mюнxenga ko‘chib o‘tishga qat’iy qaror qilgan. Luis Dias bilan "Liverpul" o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2027 yilgacha mo‘ljallangan.
Xabarlarga ko‘ra, "Bavariya" futbolchini sotib olish uchun taxminan 70 million yevro taklif qilishi kutilmoqda. Ushbu holat futbolchi va klublar o‘rtasida kelgusidagi muzokaralarning muhimligini ko‘rsatadi.
Luis Diasning "Bavariya"ga o‘tishi uning faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi mumkin. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar yaqin vaqt ichida aniqlik kiritiladi.

Луис Диас хочет перейти из Ливерпуля в Баварию
Футболист Луис Диас заявил о готовности продолжить свою карьеру в команде "Бавария" после клуба "Ливерпуль". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Колумбийский футболист попросил руководство своего клуба принять предложение немецкого гранда или предложить ему новый, улучшенный контракт, как было обещано в мае. Об этом сообщил журналист Пайп Сьерра.
28-летний крайний защитник недоволен условиями своего текущего контракта и, если условия не улучшатся, он твердо решил переехать в Мюнхен. Существующий контракт Луиса Диаса с "Ливерпулем" рассчитан до 2027 года.
По сообщениям, "Бавария" ожидает предложить за футболиста около 70 миллионов евро. Эта ситуация подчеркивает важность будущих переговоров между футболистом и клубами.
Переход Луиса Диаса в "Баварию" может стать новым этапом в его карьере. Соглашения между клубом и футболистом будут уточнены в ближайшее время.