Granit Djaqi «Sanderlend»ga o‘tishi mumkinligi aytildi
Xose Nogera, Germaniyaning «Bayer» futbol klubi futbolchisi Granit Djakining agenti sifatida, o‘z mijozining «Sanderlend» klubiga ko‘chib o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning shaxsiy kelishuvi shartlari «Sanderlend» bilan kelishilganini ma’lum qildi. Granit Angliya Premer Ligasi (APL)ga qaytishni istaydi va bu qiyinchilikni qabul qilishga tayyor.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, «Bayer» klubi Djakining ketish istagini hurmat qilsa, ikki klub o‘zaro kelishuvga erishishi mumkin. 2016 yildan 2023 yilgacha Djak Londonning «Arsenal» klubida o‘ynab, Britaniya muxlislarini o‘z mahorati bilan quvontirgan.
Keyinchalik u «Bayer»ga o‘tib, barcha musobaqalarda jami 99 o‘yin o‘tkazib, 6 ta gol urdi va 9 ta golga uzatma berdi. Ushbu o‘tish futbolchining faoliyatida muhim bosqich bo‘lib, u yangi jamoada o‘zini sinashga tayyor.

Гранит Джаки может перейти в «Сандерленд»
Хосе Ногера, агент футболиста клуба «Байер» Гранита Джаки, высказал мнение о том, что его клиент может перейти в клуб «Сандерленд». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сообщил, что условия их личного соглашения согласованы с «Сандерлендом». Гранит хочет вернуться в Английскую Премьер-Лигу (АПЛ) и готов принять это испытание.
По словам агента, если клуб «Байер» уважает желание Джаки уйти, то два клуба могут достичь взаимного соглашения. С 2016 по 2023 год Джака играл за лондонский «Арсенал», радуя британских болельщиков своим мастерством.
Позже он перешел в «Байер», сыграв в общей сложности 99 матчей во всех соревнованиях, забив 6 голов и отдав 9 голевых передач. Этот переход является важным этапом в карьере футболиста, и он готов попробовать себя в новой команде.