RB Leyptsig Chelsi bilan Chukwuemeka bo‘yicha muzokara boshladi
Futbolchi Karni Chukwuemeka “RB Leyptsig” klubining transfer maqsadiga aylangan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemis klubi 21 yoshli yarim himoyachini sotib olish bo‘yicha faol ish olib bormoqda. Jurnalist Florian Plettenbergning ma’lumotiga ko‘ra, “qizil buqalar” allaqachon ingliz futbolchisi uchun “Chelsi” klubi bilan muzokaralarni boshlagan.
Yangi muzokaralar chorshanba kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Aksincha yo‘nalishda Xavi Simons “RB Leyptsig”ga o‘tishi mumkin.
Klub “Chelsi”ning niderlandiyalik futbolchiga qiziqishi haqida xabardor va uni sotishga tayyor. London klubi 22 yoshli hujumchi yarim himoyachi bilan kelishuvga deyarli erishgan.
Fevraldan iyulgacha Karni Chukwuemeka Dortmundning “Borussiya” klubida ijarada o‘ynagan. Transfermarkt portalidagi bahoga ko‘ra, futbolchining qiymati 18 million yevro atrofida.
Simonsning bahosi esa 70 million yevroni tashkil etadi. Ushbu transferlar “RB Leyptsig”ning jamoani kuchaytirish bo‘yicha rejalariga muvofiq amalga oshirilmoqda.

RB Лейпциг начал переговоры с Челси по поводу Чукуэмека
Футболист Карни Чукуэмека стал целью трансфера клуба "RB Лейпциг". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Немецкий клуб активно работает над покупкой 21-летнего полузащитника. По информации журналиста Флориана Плеттенберга, "красные быки" уже начали переговоры с клубом "Челси" по поводу английского футболиста.
Новые переговоры запланированы на среду. В обратном направлении может перейти Хави Симонс в "RB Лейпциг".
Клуб осведомлен о заинтересованности "Челси" в нидерландском футболисте и готов его продать. Лондонский клуб почти достиг соглашения с 22-летним нападающим-полузащитником.
С февраля по июль Карни Чукуэмека играл в аренде в клубе "Боруссия" из Дортмунда. По данным портала Transfermarkt, стоимость футболиста составляет около 18 миллионов евро.
Стоимость Симонса составляет 70 миллионов евро. Эти трансферы осуществляются в соответствии с планами "RB Лейпциг" по усилению команды.