Markus Reshford yaqin orada Barselona jamoasining navbatdagi o‘yinda ishtirok etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kataloniya klubi 27 yoshli futbolchi bilan Manchester Yunayted jamoasi o‘rtasida ijaraga olish shartlarini kelishib oldi. Shartnoma yaqin kunlarda rasmiy tarzda tasdiqlanadi.
Jurnalist Xavi Migel ma’lumotiga ko‘ra, ingliz futbolchisi yaqinlashib kelayotgan do‘stlik uchrashuvida, 27 iyul kuni yakshanba kuni bo‘lib o‘tadigan Yaponiya jamoasi Vissel Kobe bilan o‘yinda Barselona libosida maydonga tushishga tayyor. Markus Reshford bilan tuzilgan ijara shartnomasida 30 million yevro miqdorida sotib olish huquqi mavjud.
Futbolchi Barselonaga o‘tish uchun maoshining bir qismidan voz kechishga rozi bo‘lgan. Shuningdek, 16 avgust kuni Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa yangi mavsumning birinchi turida Malorka jamoasi bilan La Liga doirasidagi o‘yinda to‘qnash keladi.
Bu o‘yin yangi mavsumdagi ilk rasmiy uchrashuv bo‘ladi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar Barselona jamoasining kuchayishiga xizmat qiladi.

пасмурно ветер 0.2 м/с, ЮВ
Маркус Рэшфорд может принять участие в следующем матче команды Барселона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Каталонский клуб согласовал условия аренды с 27-летним футболистом из Манчестер Юнайтед. Контракт будет официально подтвержден в ближайшие дни.
По информации журналиста Хави Мигела, английский футболист готов выйти на поле в форме Барселоны в предстоящем товарищеском матче против японской команды Виссел Кобе, который состоится 27 июля в воскресенье. В аренде Маркуса Рэшфорда предусмотрено право выкупа за 30 миллионов евро.
Футболист согласился отказаться от части своей зарплаты для перехода в Барселону. Также 16 августа команда под руководством Ханса-Дитера Флика встретится с командой Мальорка в рамках первого тура нового сезона Ла Лиги.
Эта игра станет первой официальной встречей нового сезона. Соглашения между клубом и футболистом способствуют усилению команды Барселона.