Syona klubi Miranchuk uchun takliflar oldi
Shveytsariyaning “Syona” futbol klubida o‘ynayotgan Anton Miranchuk boshqa jamoaga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati rossiyalik futbolchi uchun bir nechta takliflar oldi. Bu haqda jurnalist Stefan Furnye ma’lum qildi.
“Syona” sport direktori shaxsan menga Miranchuk bo‘yicha takliflar borligini aytdi, biroq qaysi mamlakat yoki jamoadan ekanligini ochiqlamadi. Men bu haqda aniqlashtirishga harakat qildim, lekin ma’lumot olmadim, — deydi Furnye “Sport-Express”ga bergan intervyusida.
Jurnalistning fikricha, yarim himoyachiga qiziqish Rossiyadan kelmoqda. Anton Miranchuk o‘tgan yil kuzida “Syona”ga qo‘shilgan.
O‘tgan mavsumda u shveytsariya klubida 24 o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va uchta golli uzatma berdi. Futbolchi bilan tuzilgan shartnoma 2026 yil yozigacha amal qiladi.

Клуб Сёна получил предложения для Миранчука
Футбольный клуб Швейцарии "Сьона", в котором играет Антон Миранчук, может перейти в другую команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба получило несколько предложений для российского футболиста. Об этом сообщил журналист Стефан Фурнье.
Спортивный директор "Сьоны" лично сказал мне, что есть предложения по Миранчуку, но не уточнил, из какой страны или команды они. Я пытался уточнить эту информацию, но не получил данных, — говорит Фурнье в интервью "Спорт-Экспресс".
По мнению журналиста, интерес к полузащитнику поступает из России. Антон Миранчук присоединился к "Сьоне" прошлой осенью.
В прошлом сезоне он сыграл 24 матча за швейцарский клуб, забил два гола и сделал три голевых передачи. Контракт с футболистом действует до лета 2026 года.