Sobiq «Zenit» yarim himoyachisi Vladislav Radimov Sankt-Peterburg jamoasining yangi a’zosi Jerson Santos haqidagi fikrlarini bildirdi hamda uning «Rostov»ga qarshi o‘yindagi debyutini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Radimov o‘yindan oldin «Zenit» bazasidagi mashg‘ulotda bo‘lganini aytib, Jersonning yuqori darajadagi futbolchi ekanligi ko‘zga tashlanganini ta’kidladi. U yangi futbolchining o‘yini juda yaxshi ekanligini alohida ta’kidladi va yarim himoyachining katta salohiyatga ega ekanligini qayd etdi.
Jersonning sotib olinishi «Zenit»ga 25 million yevroga tushdi. Bu esa ayni paytda Rossiya Premer Ligasi uchun eng qimmat transfer hisoblanadi.
Braziliyalik yarim himoyachi 2030 yilgacha Neva sohilidagi klub sharafini himoya qiladi. Ushbu transfer klub uchun katta sarmoya va kelajakdagi muvaffaqiyatlarning poydevori sifatida baholanmoqda.
Jerson Santosning jamoaga qo‘shilishi «Zenit»ning tarkibini yanada kuchaytiradi va mavsum davomida yuqori natijalar ko‘rsatish imkonini beradi.

Радимов: Джерсон высококлассный футболист
Бывший полузащитник «Зенита» Владислав Радимов высказал свои мысли о новом игроке команды Жерсоне Сантосе и оценил его дебют в матче против «Ростова». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Радимов, перед игрой отметив, что был на тренировке на базе «Зенита», подчеркнул, что Жерсон является футболистом высокого уровня. Он отдельно отметил, что игра нового игрока очень хороша и отметил, что полузащитник обладает большим потенциалом.
Покупка Жерсона обошлась «Зениту» в 25 миллионов евро. Это на данный момент является самым дорогим трансфером для Российской Премьер-Лиги.
Бразильский полузащитник будет защищать честь клуба на набережной Невы до 2030 года. Этот трансфер рассматривается как большая инвестиция для клуба и основа для будущих успехов.
Присоединение Жерсона Сантоса усилит состав «Зенита» и позволит показывать высокие результаты в течение сезона.