Radimov: Maxachkala gol bersa, katta mojaro bo‘lardi
Sobiq yarim himoyachi Vladislav Radimov Rossiya Premyer Ligasi birinchi turida Moskvadagi Spartak va Maxachkala Dinamo jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvda hakamlik haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, qizil-oq jamoa muxlislari bosh hakam Vasiliy Kazartsevning qarorlarini adolatsiz deb hisoblashadi, biroq boshqa jamoalar tarafdorlari bu fikrga qo‘shilmaydi. Radimovning aytishicha, ushbu uchrashuvda yuzaga kelgan hakamlik xatolari natijaga ta’sir qilmagan.
Agar o‘yin oxirida Maxachkala jamoasi gol urganida, katta mojaro yuzaga kelishi mumkin edi. Shuningdek, u Maxachkala jamoasini joriy mavsumda zaiflashgan va liga oxiriga tushish ehtimoli yuqori bo‘lgan jamoalardan biri sifatida baholadi.
O‘yin 1:0 hisobida Spartak foydasiga yakunlandi. Kazartsev esa Maxachkala darvozasiga urilgan to‘rt golni hisobga olmadi.
Spartak jamoasi shuningdek, uchta belgilanishi lozim bo‘lgan penalti masalasi bo‘yicha Etika va Sport Komissiyasiga murojaat qildi.

Радимов: Если бы Махачкала забила гол, это было бы большое противоречие
Бывший полузащитник Владислав Радимов высказал мнение о судействе в матче между московским Спартаком и махачкалинским Динамо в первом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, болельщики красно-белых считают решения главного арбитра Василия Казартцева несправедливыми, однако сторонники других команд с этим мнением не согласны. Радимов отметил, что судейские ошибки, возникшие в этом матче, не повлияли на результат.
Если бы в конце игры команда Махачкалы забила, это могло бы вызвать большой скандал. Также он оценил команду Махачкалы как одну из тех, кто ослабел в текущем сезоне и имеет высокую вероятность оказаться внизу таблицы.
Игра завершилась со счетом 1:0 в пользу Спартака. Казартцев не засчитал четыре гола, забитые в ворота Махачкалы.
Команда Спартак также обратилась в Комиссию по этике и спорту по поводу трех пенальти, которые должны были быть назначены.