Kazartsev bahsli o‘yinlarda ko‘p hakamlik qiladi
Egor Titov, sobiq poytaxt jamoasi "Spartak" futbolchisi, Rossiya Premyer Ligasi birinchi turida "Spartak" va Mahachqala "Dinamo" jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda hakam Vasiliy Kazartsevning faoliyatiga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv "Spartak"ning 1:0 hisobidagi minimal g‘alabasi bilan yakunlandi. O‘yinda hakamlik qarorlari ko‘plab savollarni tug‘dirdi.
"Spartak" jamoasi to‘rtta golining bekor qilinganini, shuningdek, klub fikricha, uchta penalti belgilanmaganini ta’kidladi. Titovning aytishicha, afsuski, yana bir janjal yuz berdi.
U VAR tizimining ishlashini va hakamlarning vaziyatlarni qanday baholashini yaxshi tushunmaydi. Bundan tashqari, Kazartsev ko‘pincha shunday bahsli o‘yinlarda markazda bo‘lib qoladi va ularni o‘ziga tortadi.
Bu haqda u "Match TV" bilan suhbatda so‘zlab berdi. Shunday qilib, hakamlikdagi noaniqliklar va bahsli qarorlar futbol o‘yini sifatiga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
Futbol jamoalari va muxlislar adolatli va aniq hakamlikni kutmoqda. Hakamlik tizimini takomillashtirish va VAR texnologiyasini to‘g‘ri ishlatish muhim vazifa hisoblanadi.

Казарцев часто судит в спорных играх
Егор Титов, бывший игрок столичного клуба "Спартак", прокомментировал работу судьи Василия Казартцева в матче между "Спартаком" и махачкалинским "Динамо" в первом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась минимальной победой "Спартака" со счетом 1:0. Судейские решения в игре вызвали множество вопросов.
Команда "Спартак" отметила, что четыре гола были отменены, а также, по мнению клуба, три пенальти не были назначены. По словам Титова, к сожалению, произошел еще один скандал.
Он не очень хорошо понимает, как работает система VAR и как судьи оценивают ситуации. Кроме того, Казартцев часто оказывается в центре таких спорных матчей и притягивает их к себе.
Об этом он рассказал в интервью "Матч ТВ". Таким образом, неопределенности в судействе и спорные решения негативно сказываются на качестве футбольной игры.
Футбольные команды и болельщики ожидают справедливого и точного судейства. Улучшение судейской системы и правильное использование технологий VAR являются важной задачей.