Loskov Denisovni bolalar murabbiylari maoshi uchun qo‘lladi
Moskva “Lokomotiv” jamoasining bosh direktori maslahatchisi Dmitriy Loskov sobiq yarim himoyachi Igor Denisovni qo‘llab-quvvatladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Denisov doim bolalar murabbiylarining maoshlarini oshirish zarurligini ta’kidlab keladi. Loskovning so‘zlariga ko‘ra, Denisov har doim o‘z fikriga ega bo‘lgan shaxs bo‘lgan va bunday odamlar Rossiya futbolida juda kam.
U Denisovning fikriga to‘liq qo‘shilib, bolalar murabbiylari haqli ravishda kam maosh olishayotgani haqida gapirdi. Denisov bir necha bor Moskva “Torpedo” jamoasining 2011-yil tug‘ilgan bolalar jamoasini murabbiylik qilgan paytida o‘z mablag‘larini sarflab, yig‘inlarni o‘tkazishga yordam berganini aytgan.
Sobiq futbolchi Sankt-Peterburgning “Zenit” klubida o‘ynagan davrida rossiyalik futbolchilarning huquqlarini himoya qilgani bilan mashhur. U yulduz legionerlar bilan solishtirganda kam maosh oladigan rus futbolchilarining manfaatlarini himoya qilgan.
Shu sababli Denisovning bolalar murabbiylarining ish haqi masalasiga e’tibor qaratishi va ularni qo‘llab-quvvatlashi futbol taraqqiyotiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Bu holat Rossiya va O‘zbekiston futboli uchun ham muhimdir.

Лосков Денисов поддержал зарплату детских тренеров
Советник генерального директора московского клуба «Локомотив» Дмитрий Лосков поддержал бывшего полузащитника Игоря Денисова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Денисов всегда подчеркивает необходимость повышения зарплат детских тренеров. По словам Лоскова, Денисов всегда был человеком с собственным мнением, и таких людей в российском футболе очень мало.
Он полностью согласился с мнением Денисова, отметив, что детские тренеры справедливо получают низкую зарплату. Денисов несколько раз говорил о том, что, будучи тренером детской команды московского «Торпедо», он тратил свои средства на организацию сборов.
Бывший футболист известен тем, что защищал права российских футболистов во время своей игры в клубе «Зенит» из Санкт-Петербурга. Он отстаивал интересы русских футболистов, которые получают низкие зарплаты по сравнению со звездными легионерами.
Поэтому внимание Денисова к вопросу зарплаты детских тренеров и его поддержка ожидается, что окажут положительное влияние на развитие футбола. Эта ситуация важна как для российского, так и для узбекского футбола.