Futbolchi Sergey Pinyaev «Lokomotiv» klubida faoliyatini davom ettiradi va CSKA bilan kelishuvga rozi bo‘lmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda «Chempionat» nashri, vaziyatga yaqin manbaga tayanib xabar berdi. Oldinroq CSKA jamoasi Pinyaevning shartnomasida belgilangan sotib olish variantini faollashtirgan edi.
Ular yarim himoyachi uchun 900 million rubl taklif qilishga tayyor edi, ammo qarorni futbolchi o‘zi qabul qilishi kerak edi. Pinyaev esa taklifni rad etdi.
20 yoshli yarim himoyachi 2023 yildan buyon «Lokomotiv» sharafini himoya qilmoqda. O‘tgan mavsumda u barcha turnirlarda jami 38 o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 8 ta samarali uzatma amalga oshirdi.
Futbolchi klub bilan shartnomasining muddati tugaguncha, ya’ni yana uch yil davomida «Lokomotiv»da qoladi. Bu qaror uning kelajagi va jamoa bilan kelishuviga bog‘liq bo‘lib, klubdagi faoliyatini davom ettirishga qaratilgan.

Сергей Пиняев отклонил предложение ЦСКА
Футболист Сергей Пиняев продолжит свою карьеру в клубе «Локомотив» и не согласился на предложение ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом издание «Чемпионат» сообщило, ссылаясь на источник, близкий к ситуации. Ранее команда ЦСКА активировала опцию выкупа в контракте Пиняева.
Они были готовы предложить 900 миллионов рублей за полузащитника, однако решение должен был принять сам футболист. Пиняев отклонил предложение.
20-летний полузащитник защищает цвета «Локомотива» с 2023 года. В прошлом сезоне он вышел на поле в 38 матчах во всех турнирах, забил 11 голов и сделал 8 результативных передач.
Футболист останется в клубе до окончания срока действия контракта, то есть еще на три года, что связано с его будущим и соглашением с командой, направленным на продолжение его карьеры в клубе.