Semshov: Dinamoga bo‘lgan talablar biroz oshgan
Sobiq taniqli futbolchi Igor Semshov “Dinamo” jamoasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskvadagi jamoaning bosh murabbiyi lavozimiga iyun oyida Valeriy Karpin tayinlandi. U Rossiya terma jamoasini ham boshqaradi.
Semshovning fikricha, “Dinamo”ga nisbatan talablar biroz oshirilgan. U “Dinamo” so‘nggi marta 1976 yilda chempion bo‘lganini eslatib o‘tdi.
Karpinning jamoaga kelishi umid baxsh etar ekan, ammo Valeriy Georgiyevich murabbiy sifatida hali chempionlikni qo‘lga kiritmagan. Semshov aytishicha, agar birinchi mavsumda “Dinamo” Rossiya chempioni bo‘lmasa, bu halokatli holat emas.
Yangi mavsumda “oq-ko‘k” jamoa chempionlik uchun kurashib, uchlikka kirishga intilishi mumkin. Shu bilan birga, Semshov “Dinamo” ayni mavsumda Premyer-liga chempionligi uchun da’vogar bo‘lishi ehtimoli borligini ham ta’kidladi, agar ular g‘alabalarga erishib, yaxshi kayfiyatda bo‘lsa.
Birinchi turda “Dinamo” o‘z maydonida “Baltika” bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi va g‘alabaga erisha olmadi. Umuman olganda, jamoaning kelgusi o‘yindagi natijalari va murabbiylik faoliyati futbol ixlosmandlari uchun qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda.

Семшов: Требования к Динамо немного возросли
Бывший известный футболист Игорь Семшов высказал мнение о команде "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главным тренером московской команды в июне был назначен Валерий Карпин. Он также управляет сборной России.
По мнению Семшова, требования к "Динамо" немного возросли. Он напомнил, что "Динамо" в последний раз становилось чемпионом в 1976 году.
Приход Карпина в команду внушает надежду, однако Валерий Георгиевич пока не завоевал чемпионство в качестве тренера. Семшов отметил, что если в первом сезоне "Динамо" не станет чемпионом России, это не катастрофа.
В новом сезоне "бело-голубая" команда может бороться за чемпионство и стремиться попасть в тройку. В то же время Семшов подчеркнул, что у "Динамо" есть вероятность стать претендентом на чемпионство в Премьер-лиге в этом сезоне, если они будут добиваться побед и сохранять хорошее настроение.
В первом туре "Динамо" на своем поле сыграло вничью с "Балтикой" 1:1 и не смогло добиться победы. В целом, результаты команды в следующих играх и тренерская деятельность ожидаются интересными для футбольных болельщиков.