Pogrebnyak: Jerson Zenitni kuchaytiradi
Sobiq «Zenit» futbolchisi Pavel Pogrebnyak Sankt-Peterburg jamoasining yozgi yangi o‘yinchisi Jerson haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, «ko‘k-oq-ko‘k» jamoa uning transferiga 25 million yevro sarflagan. Jerson Premyer-liganing birinchi turida «Rostov»ga qarshi o‘yinda zaxiradan maydonga tushdi va o‘sha o‘yinda «Zenit» 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Pogrebnyakning so‘zlariga ko‘ra, Jerson kuchli futbolchi bo‘lib, «Zenit»ni yanada mustahkamlaydi. Sobiq Rossiya terma jamoasi a’zosi braziliyalik futbolchining to‘p bilan ishlash texnikasini alohida ta’kidladi.
Unga ko‘ra, Jerson keyingi o‘yinlarda asosiy tarkibda maydonga tushadi. Pogrebnyak shunday dedi: «Keyingi o‘yinlarda u start tarkibida bo‘ladi.
«Zenit» markaziy maydoni yangi ranglar bilan o‘ynay boshlaydi, chunki hozircha bu zonada jamoaga kuch yetishmayapti», deb «RB Sport» nashri uni iqtibos keltirdi. «Zenit»ning navbatdagi o‘yini yakshanba, 27 iyul kuni bo‘lib o‘tadi.

Погребняк: Жерсон усилит Зенит
Бывший футболист «Зенита» Павел Погребняк высказался о новом летнем игроке санкт-петербургской команды Жерсоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что «сине-бело-голубые» потратили на его трансфер 25 миллионов евро. Жерсон вышел на поле со скамейки запасных в первом туре Премьер-лиги против «Ростова», и в этом матче «Зенит» одержал победу со счетом 2:1.
По словам Погребняка, Жерсон — сильный футболист, который еще больше укрепит «Зенит». Бывший игрок сборной России особо отметил технику работы бразильца с мячом.
По его мнению, Жерсон выйдет в стартовом составе в следующих играх. Погребняк сказал: «В следующих играх он будет в стартовом составе.
«Центр поля «Зенита» начнет играть новыми красками, так как в данный момент команде не хватает силы в этой зоне», — приводит его слова издание «RB Sport». Следующий матч «Зенита» пройдет в воскресенье, 27 июля.